Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Prvenec Melnjaka za zasluženo domžalsko zmago proti Olimpiji

Domžale, 03. 12. 2017 06.30 |

Nogometaši Domžal so po hudem boju in prvencu Daria Melnjaka v 29. minuti prišli do zaslužene zmage proti Olimpiji z 1:0. Čeprav so Ljubljančani v 2. polčasu prikazali bistveno boljšo igro, si niso zaslužili kaj več od minimalnega poraza. Aktualni državni prvaki iz Maribora imajo pred zadnjim krogom jesenskega dela prvenstva pred večnim rivalom tri točke prednosti.

Trener Domžal Simon Rožman po zmagi nad Olimpijo: Naša zmaga je zaslužena
Glavni razlog za naš tokratni poraz je slab 1. polčas, v katerem nismo našli ustreznega odgovora na agresivno igro Domžal. Začeli smo igrati šele po prejetem zadetku, kar pa na našo žalost ni bilo dovolj za preobrat. Do konca jesenskega dela nas čaka še domača tekma s Celjem, ki jo moramo nujno dobiti. Igor Bišćan, trener ljubljanske Olimpije po porazu z Domžalami
Nogometaši Domžal so odločno krenili v derbi Ljubljanske kotline, ki je obema moštvoma prinašal ogromno. Olimpiji morebiten vnovičen povratek na vrh prvenstvene razpredelnice, Domžalčanom pa morebitno četrto zaporedno zmago, s katero bi zmanjšali sicer visok točkovni zaostanek za vodilno dvojico.

Varovanci Igorja Bišćana so v prvem polčasu obračuna v domžalskem Športnem parku razočarali z igro, saj si razen strela Denisa Klinarja v zadnji minuti tega dela igre niso uspeli pripraviti niti ene resnejše priložnosti za dosego zadetka. Še več, bili so v podrejenem položaju predvsem na sredini igrišča, kjer se takšni dvoboji po pravilu zmagujejo. Izkušeni tercet rumenih Senijad Ibričić, Agim Ibraimi in Andraž Kirm so zasenčili Nika Kapuna, Daria Čanađijo in Roka Kronavetra, kar je ne nazadnje privedlo do zadetka prednosti Domžal ob polčasu. Če k temu prištejemo še odsotnost enega od nosilcev igre v domači zasedbi Jureta Balkovca, je še toliko težje razumeti nogometaše Olimpije, da niso znali unovčiti omenjenega primanjkljaja na domžalski levi strani.

Do prve resnejše priložnosti na tekmi so prišli domači nogometaši. V 13. minuti je Senijad Ibričić z natančno globinsko podajo lepo zaposlil Marka Alvirja, ki se je znašel sam pred gostujočim vratarjem Nejcem Vidmarjem, ki je s prsmi ubranil strel hrvaškega vezista. V 26. minuti je Agim Ibraimi poskusil z nekoliko zvitim strelom v desni spodnji kot, a je bil tudi tokrat spretnejši in srečnejši Vidmar. Pritisk Domžalčanov je bil vse močnejši, kar je v 29. minuti po izvedenem kotu z leve strani Ibričića v vodilni zadetek domačih z natančnim strelom z glavo pretvoril Dario Malnjak. Igra zeleno-belih se tudi po prejetem zadetku ni kaj prida spremenila, rumeni  so si v 44. minuti pripravili novo lepo priložnost za povišanje vodstva na 2:0, a je poskus Gabra Dobrovoljca po podaji Ibričića Vidmar s skrajnimi močmi odbil v kot. Pred koncem 1. polčasa, natančneje v 44. minuti, pa so prvič na srečanju zapretili tudi Ljubljančani, ko je po podaji Roka Kronavetra do strela z roba kazenskega prostora z desne strani prišel Denis Klinar, toda izkazal se je mladi čuvaj mreže dvakratnih slovenskih državnih prvakov Ajdin Mulalić

Domžalčani so po hudem boju zaslužno prišli do zmage proti ljubljanski Olimpiji. FOTO: Miro Majcen

V nadaljevanju smo videli precej boljšo Olimpijo, ki je pretila z vseh strani. še najbližje izenačujočemu zadetku je bil Kronaveter, ki je v 54. minuti sprožil močan strel z razdalje, a se je z vnovičnim dobrim posredovanjem izkazal mladi domžalski vratar. Gostujoči strateg Bišćan se je odločil za popolno ofenzivo, saj je iz igre povlekel desnega bočnega branilca Mitcha Apaua, ki ga je zamenjal krilni napadalec Nathan Oduwa, in vezista Nika Kapuna, namesto katerega je v igro vstopil napadalno usmerjeni vezist Ricardo Alves. zeleno-beli so veliko poskušali preko obeh krilnih položajev, kjer sta se v napade gostov vključevala Issah Abass in denis Klinar, toda do zaključnih strelov Olimpija ni več prihajala. Jalova terenska premoč zmajev tokrat ni obrodila sadov, saj so se Domžalčani do konca tekme uspešno branili.

V zadnjem, 19. krogu jesenskega dela bodo Ljubljančani v Stožicah gostili moštvo Celja, Domžalčani pa bodo peto zaporedno zmago skušali doseči v dvoboju z velenjskim Rudarjem.