Prva liga Telekom Slovenije

Veronello, 11. 11. 2016 17.11 |

Nogometaši Olimpije so v Veronellu remizirali z italijanskim prvoligašem Chievom (1:1). Edini zadetek za varovance Luke Elsnerja je zabil Blessing Chibuike Eleke. Ta je mrežo Italijanov zatresel v drugem polčasu (69. minuta), ko je Olimpija lovila zaostanek iz prvega dela. Maribor je doma izgubil z Interjem iz Zaprešića.

"Zadovoljen sem. Tempo je bil pravi. Žal nam je lahko za podarjene situacije, saj nasprotniku nismo pustili veliko prostora za kreativnost in izgradnjo nekih napadov. Igrali smo v visokem tempu in visok 'pressing' je velikokrat njihovo zadnjo linijo zmotil, tako da smo prihajali do svojih situacij v eni razigrani tekmi," je po tekmi za Olimpija TV razlagal trener Ljubljančanov Luka Elsner, ki tokrat ni mogel računati na reprezentante Miha Zajca, Roka Kronavetra in Antonia Delamea Mlinarja.

Chievo je v 22. minuti tekme povedel preko Jonathana De Guzmana in prednost zadržal vse do konca prvega polčasa. "Mogoče mi je na koncu malce žal, da te energije, ki smo jo pokazali v drugem polčasu, nismo pretvorili v končno zmago," je dogajanje v drugem delu tekme pokomentiral strateg zmajev. Ta je bil z videnim pred zaključkom jesenskega dela (sledi še pet krogov PLTS) zadovoljen: "Tako kvalitetna tekma nam daje možnosti uveljavljati neke stvari iz treninga. Odhajamo z pozitivnim rezultatom, čeprav smo si zastavili cilj, da to tekmo zmagamo."

Slabše kot Ljubljančani so jo na pripravljalni tekmi odnesli trenutno drugouvrščeni Mariborčani. Ti so v domačem Ljudskem vrtu klonili (0:1) proti petouvrščenemu hrvaškemu prvoligašu Interju (Zaprešić). Edini zadetek na tekmi je zabil gostujoči nogometaš Ivan Mamut. Naj dodamo še to: Milivoje Novaković in Aleks Pihler sta manjkala zaradi reprezentančne akcije, Rodrigo Defendi in Matej Palčič sta še vedno na seznamu poškodovanih, Dejan Mezga pa je v dvoboju z moštvom iz Zaprešića manjkal zaradi bolezni.