Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Uspešen test Maribora pred Liverpoolom, vijoličasti po preobratu do zmage v Velenju

Velenje, 13. 10. 2017 21.40 |

Nogometaši Maribora so v 12. krogu Prve lige v Velenju premagali zasedbo Rudarja (2:1) , potem ko jim je v drugem polčasu uspel popoln preobrat. Varovanci Marijana Pušnika so povedli z golom Johna Maryja v 34. minuti, nove tri točke vijoličastih pa sta v drugem polčasu zrežirala Jasmin Mešanović in Damjan Bohar.

Zadetek Damjana Boharja za zmago Maribora v Velenju z 2:1

V  taboru aktualnih državnih prvakov je tekmo prvič po povratku po poškodbi v začetni enajsterici pričel Luka Zahović. Prav tako je sploh prvič od prve minute za vijoličaste začel Lior Einbrom. Že ob koncu prve minute se je prav gostujoči napadalec Zahović dokopal do strela s kakšnih enajstih metrov, a je z desnico meril prek vrat Marka Pridigarja. Rudar ni potreboval dolgo časa za odgovor, saj je v četrti minuti, potem ko je najprej žogo zgrešil Jean-Claude Billong, do strela prišel njegov prijatelj John Mary, a se je z obrambo po strelu po tleh izkazal Jasmin Handanović. Sledilo je nekaj minut zatišja, Rudar pa je na polovici prvega polčasa malce prevladoval, ko je govora o posesti žoge (52:48 %). V 29. minuti je po protinapadu Velenjčanov do strela prišel Jaka Bijol, a z desnico z razdalje meril krepko mimo Handanovićevih vrat. Na drugi strani je v 31. minuti velenjska obramba pozabila na Einbroma, a je ta z levico meril malce mimo Pridigarjevih vrat, nanj pa se je jezil soigralec Jasmin Mešanović, ki je bil v dobrem položaju za strel, a podaje ni dočakal. Sledila je kazen Velenjčanov. Mary je ob dolgi podaji soigralca Ilje Antonova izkoristil Handanovićev izlet iz vrat (v prazno) in poslal žogo z 20 metrov v nebranjeno mrežo aktualnih državnih prvakov za veselje domačih navijačev in vodstvo Rudarja z 1:0. Mariborčani so hitro krenili v napad z željo po izenačenju, a kaj kmalu bi se lahko zgodilo, da bi domači povedli z 2:0. Strel Anžeta Piška iz kazenskega prostora Maribora v 37. minuti je namreč le za las letel prek gostujočih vrat. Prav v zaključku prvega polčasa, v zadnji akciji po podaji iz kota, je z glavo poskusil še Josip Tomašević, a se je žoga po njegovem strelu z glavo po odboju od zelenice odbila prek Handanovićevih vrat.

V drugem polčasu je Maribor še bolj silovito krenil po izenačenje in ga dočakal v 52. minuti tekme, ko je velenjska obramba pustila preveč prostora napadalcu iz Bosne in Hercegovine Mešanoviću. Ta je z natančnim strelom s kakšnih 22 metrov mojstrsko matiral domačega čuvaja mreže Pridigarja in razveselil gostujoče navijače na stadionu Ob jezeru. Gol je dal precej dodatnega zaleta aktualnim prvakom. Z razdalje je le nekaj minut po izenačujočem zadetku poskusil še Martin Milec, a se je z obrambo tokrat izkazal domači vratar Pridrigar. Še lepšo priložnost je v izteku 60. minute zapravil Zahović, ki je z neposredne bližine z desnico meril prek velenjskih vrat. Drugi gol Maribora je praktično visel v zraku … A zadnja prepreka pred vodstvom gostov je še vedno ostajal Pridigar, ki se je v drugem polčasu izkazal tudi s pravočasnim izletom iz vrat in v zadnjem hipu odbil žogo pred vtekajočim Damjanom Boharjem. Nova krasna priložnost za vodstvo Maribora je prišla v 78. minuti, a se je 'plavajoča' velenjska obramba s požrtvovalno igro vendarle rešila, natančneje Damjan Vuklišević je s telesom blokiral strel Zahovića in preprečil gostujoče vodstvo. Po novem slabem posredovanju velenjske obrambe pa so se državni prvaki le dokopali do vodilnega zadetka. V 82. minuti se je po lepem kombiniranju gostov sam pred Pridigarjem vnovič znašel Bohar, ki je z natančnim, plasiranim strelom premagal domačega čuvaja mreže in povedel Mariborčane v vodstvo z 2:1. Znova je zatajila velenjska obramba, ki je slabo nastavljala zanko prepovedanega položaja. Dodatna težava za Velenjčane je prišla dobrih pet minut kasneje, ko je drugi rumeni karton prejel Josip Tomašević in si prislužil predčasno pot pod prho. Maribor je do konca rutinirano zadržal prednost in si pripravil lepo popotnico pred torkovo tekmo Lige prvakov proti Liverpoolu (prenos na Pop TV ob 20. uri).