Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Popoln preobrat v Kranju: vijoličasti v zaključku tekme do zmage proti izmučenim orlom

Maribor, 21. 07. 2017 21.46 |

Varovance mariborskega trenerja Darka Milaniča je na gostovanju v Kranju čakalo moštvo Triglava, povratnika med slovensko klubsko elito, ki je vijoličastim v preteklosti že povzročalo glavobole. Tudi tokrat so imeli v gorenjski prestolnici zahtevno delo, saj so v končnici, po zaostanku z 0:2, le prišli do zmage (3:2).

Vrhunci tekme Triglav - Maribor

Na Gorenjskem sta se v uvodni sobotni tekmi drugega kroga pomerila aktualna prvaka. Triglav, ki je bil pred meseci najboljši v drugoligaški konkurenci, je v dvoboju z državnim prvakom Mariborom iskal presenečenje in prvo zmago po povratku med prvoligaše. Mariborčani po izločitvi Zrinjskega nadaljujejo evropsko popotovanje, v taboru Triglava pa so v želji, da po dvoboju z Ankarančani zacelijo bojne rane in se pripravijo na obračun s prvakom med tednom odpovedali pripravljalno srečanje z izraelskim Ashdodom. Orli so se med prvoligaše vrnili s točko in neodločenim rezultatom na Koroškem. Tekma v Dravogradu, kjer v vlogi gostiteljev igrajo Ankaran Hrvatini, ni ponudila zadetkov, čeprav priložnosti ni manjkalo na eni in drugi strani igrišča.

Dvoboj drugo- in prvoligaškega prvaka Triglava in Maribora se je končal s slavjem Štajercev, ki so bili sicer boljši tekmec, a ob borbenih Gorenjcih do zmage prišli šele z golom Marcosa Tavaresa v 88. minuti.
Varovanci trenerja Tončija Žlogarja so v prvi domači tekmi pred svojimi gledalci poleg prve zmage lovili tudi prvi zadetek po povratku v družbo najboljših klubov. V hudi pripeki so dvoboj v kranjskem športnem parku bolj odločno začeli gostje iz štajerske prestolnice in v uvodnih minutah pritisnili na vrata Elvisa Džafića, a do izrazite priložnosti niso prišli. So pa na drugi strani do zares lepe priložnosti za hitri zadetek prišli akltualni prvaki druge lige, saj se je izkušeni mariborski vratar Jasmin Handanović moral zelo potruditi ob diagonalnem poskusu Alena Krcića znotraj kazenskega prostora in žogo s težavami odbil v kot. Orli so prvake iz Maribora pogumno prijeli že na njihovi polovici želeč omejiti organizacijo gostujočih napadov in to je varovancem trenerja Antona Žlogarja v uvodnem delu kar dobro uspevalo.

Tonči Žlogar
Tonči Žlogar FOTO: Damjan Žibert
Trener gostov Darko Milanič je tekmo v Kranju začel s nekaterimi kadrovskimi spremembami, saj glede na sredino tekmo proti Zrinjskemu med udarno enajsterico ni bilo peterice nogometašev, Aleksander Rajčević pa je dobil povsem prosto. Mariborčanom se je že v 19. minuti pripetila velika neprijetnost, saj je vezist Marwan Kabha zaradi poškodbe predčasno končal srečanje, namesto njega je v igro prišel Aleks Pihler.
Ko je Matej Poplatnik zadel za 2:0 v 60. minuti, je kazalo, da bi se kaj lahko ponovil scenarij iz oktobra 2012, ko so Kranjčani doma takrat nazadnje premagali Maribor. Toda tudi boljša fizična pripravljenost Maribora je na koncu botrovala preobratu in še drugi zmagi vijoličastih na drugi tekmi nove prvoligaške sezone.

Sredi polčasa, ko sta mreži še mirovali, je glavni sodnik Damir Skomina ekipi pričakovano poslal na osvežitev, dvoboj se je namreč začel v hudi vročini. V 34. minuti po kotu beležimo dvojni poskus gostiteljev, Handanović pa je z letečim posredovanjem le odbil žogo. Nato se je na drugi strani ob poskusih Dina Hotića izkazal še kranjski vratar Džafić. V končnici prvega polčasa je tempo igre močno padel, celo bolj so bili nevarni gostitelji, a do izrazitih priložnosti za spremembo izida le ni prišlo. V 55. minuti so Kranjčani prišli do kota z desne strani, ki ga je izvedel rezervist Igor Bukara. Njegov predložek je odlično spremljal Luka Majcen in z glavo zadel za veliko veselje domačih navijačev (1:0). Že nekaj minut kasneje pa nov šok v taboru prvakov. Po hudi napaki Marka Šulerja je do strela prišel Matej Poplatnik in zadel za 2:0. Sredi drugega dela so bili tako aktualni prvaki iz Maribora v velikih škripcih. Gostujoča klop je reagirala z osvežitvami v napadu, Darko Milanič je že do 60. minute opravil vse tri menjave. Gostje so do zadetka priključka prišli ob prekinitvi, po kotu in podaji Blaža Vrhovca je bil v gneči iznajdljiv novinec Jasmin Mešanović in v 72. minuti je bil Maribor spet "živ" (2:1). V končnici je gostiteljem povsem zmanjkalo moči, niso več igrali, le še "nabijali" žogo daleč od svojih vrat, Maribor pa je vse bolj ožil obroč okoli kranjskih vrat. In res, povsem izmučeni Kranjčani so kaznovani nekaj minut pred koncem, ko je po lepi akciji v polno zadel rezervist Damjan Bohar. Piko na i velikemu rezultatskemu preobratu pa je v 88. minuti postavil Marcos Tavares.

Triglav - Maribor 2:3 (0:0)
Majcen 55., Poplatnik 60.; Mešanović 72., Bohar 86., Tavares 88.

Glavni sodnik: Damir Skomina (Koper). Pomočnika: Grega Kordež (Dol pri Ljubljani) in Aleksander Kasapović (Ljubljana). Četrti sodnik: Matej Vojska (Dob). Dodatna sodnika za goloma: Dejan Balažič in Mitja Žganec (oba Ljubljana) Delegat: Vlado Močnik (Rogatec).

Triglav: Džafić, Arh Česen, Zec, Gvardjančič, Bojić (Kuhar), Gajič (Udovič), Ovsenek (Bukara), Krcić, Robnik, Poplatnik, Majcen. Klop: Arko, Udovič, Ahačič, Mlakar, Kuhar, Bukara, Žurga. Trener: Anton Žlogar.

Maribor: Handanović, Hodžić, Billong, Šuler, Viler, Vrhovec, Kabha (Pihler), Hotić (Bohar), Tavares, Kramarič (Zahović), Mešanović. Klop: Obradović, Palčič, Pihler, Bajde, Bohar, Ahmedi, Zahović. Trener: Darko Milanič.