Prva liga Telekom Slovenije

Maribor, 12. 05. 2016 11.41 |

Državni prvaki iz Maribora nadaljujejo s slabimi igrami pred domačimi gledalci in se oddaljujejo od osrednjega cilja – ubranitve naslova. V Ljudskem vrtu so pripravili novo neljubo presenečenje in povsem izničili uspeh z derbija proti Olimpiji. Ta jim je po zmagi v Celju spet ubežala za velike tri točke.

Iz 24UR: Boj za državnega prvaka še ni čisto končan
Razočaranje v mariborskem taboru po porazu proti Rudarju je bilo ogromno.
Razočaranje v mariborskem taboru po porazu proti Rudarju je bilo ogromno. FOTO: Miro Majcen
"Zmaga v derbiju, izničenje zaostanka, vračanje vijol’čne energije. Potem pa … Neverjetna in nenavadna tekma proti Rudarju, s šokantno končnico," med drugim piše na uradni spletni strani aktualnih nogometnih prvakov, ki pa, kot vse bolj kaže, nepreklicno izgubljajo slovensko krono.
Nogometaši Rudarja so se v Ljudski vrt podali brez trenerja Jerneja Javornika, ki je odstopil iz osebnih razlogov. Toda ekipa iz Velenja je pod taktirko dosedanjega Javornikovega pomočnika Ramiza Smajlovića zdržala domala vse pritiske in celo šokirala Ljudski vrt.
"Črn dan za nas, veliko razočaranje. Z novo potrditvijo, kako zelo nepredvidljiv je ta šport. Še dobrih 10 minut pred koncem smo bili v dobri situaciji, zadeli za 2:1, pred tem imeli pri rezultatu 1:0, po darilu nasprotnega vratarja, priložnost, da bi povedli z 2:0. Žal nam ni uspelo, zgodila se je neverjetna tekma, ki smo jo celo izgubili. Tega si nismo zaslužili. Imeli smo prevlado skozi večji del tekme, ki pa nam je ni uspelo nadgraditi. Izkazalo se je, da nam je derbi odvzel veliko energije. Izgubili smo preveč žog, preveč igralcev je bilo nerazpoloženih. V drugem polčasu smo po vmesnih napakah izgubili zbranost, pravo posest. Ob vstopu Mendyda smo spet vzpostavili ravnovesje v igri, imeli navdih. Navijači so to občutili, prinesli dodaten zagon, potem pa se je tekma obrnila v drugo smer, s skoraj neverjetnim razpletom," je po nepričakovanem porazu za internet stran Maribora dejal Darko Milanič.

Zlatko Zahović po veliki stoženski zmagi (2:1) proti Olimpiji. Po tekmi z Rudarjem je bil precej bolj klavrne volje ... FOTO: Damjan Žibert
Po razpletu 34. kroga je situacija težja, Olimpija je ušla na +3, pred Mariborčani pa je le še 180 minut igre. "Res je precej težka, toda vse še ni izgubljeno. Upanje nam daje spoznanje, da se dogajajo tudi takšne zadeve, kot so se nam proti Rudarju. Lahko se še kaj zgodi. Do konca prvenstva sta še dva kroga, ne glede na vse okoliščine se bomo borili do zaključka sezone." Hitro bodo morali odmisliti dogajanja v Ljudskem vrtu.
Tekmo 35. kroga med Krko in Mariborom bomo v soboto od 16.45 prenašali na POP TV in VOYO.
Že v soboto, tudi s prenosom na POP TV in VOYO, aktualni prvaki gostujejo pri Krki, Novo mesto je zadnja gostujoča ligaška postaja Mariborčanov v letošnjem prvenstvu. "Kako se pobrati po takšni tekmi," se sprašujejo na uradni spletni strani kluba. "Nimamo veliko časa za pripravo, vendar se je kljub neprijetni situaciji treba zbrati in odigrati dobro tekmo. Moramo osvojiti vse tri točke, ne bomo obupali."