Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Pihler v izdihljajih tekme rešil mariborsko 'kožo' in poskrbel za dobro popotnico pred evropskim obračunom

Maribor, 19. 08. 2017 06.30 |

Nogometaši Maribora so v 6. krogu državnega prvenstva gostili Krško. Vijoličasti so sprva povedli, vendar pa je gostom uspelo kar dvakrat izenačiti. O zmagovalcu je odločil sodnikov podaljšek, ko se je junaško izkazal kapetan Aleks Pihler (3:2).

Aleks Pihler z zadetkom zapečatil usodo Krškega

Mariborčane, ki so se v štajersko prestolnico pripotovali iz Izraela, kjer so v Beershevi izgubili z 1:2 proti Hapoelu, čaka v prihodnjih dneh še drugi evropski obračun z izraelskim prvakom. Prav zato je strateg vijoličastih Darko Milanič na zelenico poslal nekoliko drugačno začetno enajsterico, saj je želel spočiti in pripraviti fante na obračun, ki bo odločal o vstopnici elitnega nogometnega tekmovanja. Kljub temu je že pred tekmo potrdil, da bo Maribor zaigral z najboljšo možno postavo, zaradi česar naloge Krškega ni z ničimer olajšal. Kljub temu obračun obetavneje pričeli Krčani, ki so si priborili dobro priložnost za strel, vendar pa so mariborski obrambni igralci napad še pravočasno odbili. Pod prvi strel vijoličastih se je podpisal Martin Kramarič, vendar pa je bil vratar Krškega na pravem mestu, v nadaljevanju pa si je priložnost zagotovil tudi Gregor Bajde, ki pa je ni znal izkoristiti.

Maribor - Krško - 13
Maribor - Krško - 13 FOTO: Miro Majcen
Luka Zahović je moral zelenico zapustiti zaradi zlomljene ključnice.

V igri jo je skupil mladi Luka Zahović, ki je utrpel hude bolečine, zaradi česar ga je v 13. minuti zamenjal Sunny Omoregie. Menjava vijoličastih ni zmedla niti za trenutek in v naslednjih minutah se je pred vrati Marka Zalokarja znašel Jasmin Mešanović, ki pa je preslabo zadel žogo. Zato pa se je slednji s podajo izkazal štiri minute kasneje, ko se je domačim vendarle nasmehnila sreča, mrežo Krčanov je zatresel Bajde. Vodstvo je le še dodatno spodbudilo domače, tako je v nadaljevanju poskušal prednost še povišati Kramarič, vendar pa je strel še pravočasno blokirala gostujoča obramba, ki je onemogočila tudi strel z glavo Mešanovića. Slednji je poskušal še enkrat, vendar pa se je vnovič izkazal neverjetni Zalokar, ki je preprečil dvojno vodstvo vijoličastih. Maribor se je izkazal za izrazito boljšega nasprotnika in večkrat nevarno ogrozil mrežo gostujočega moštva, ki ni našlo prave rešitve za obrambo moštva z Ljudskega vrta. Še najbližje je bil ob koncu polčasa David Kovačič, kipa je streljal mimo vrat.

Maribor - Krško - 4
Maribor - Krško - 4 FOTO: Miro Majcen

V drugi polčas so obetavneje vstopili Krčani, z razdalje je poskušal Marko Jakolić, vendar pa je Matko Obradović uspel ohraniti mrežo nedotaknjeno.Mariborčani so si v nadaljevanju uspeli zagotoviti nekaj lepih priložnosti za zadetek, kar je v 63. minuti z zadetkom kaznoval Kovačič. Ta je poskrbel za izenačenje po napaki Obradovića. Zadetek je dobro zmedel Mariborčane, ki pa so se vendarle uspeli zbrati, Mešanović je z glavo nevarno zapretil vratom Zalokarja, ki pa se je spet izkazal z izjemno obrambo. Zato pa je bil čuvaj krške mreže popolnoma nemočen ob strelu Damjana Boharja, ki je v igro vstopil po menjavi Omoregie. 25-letni vezni igralec je izkoristil podajo Mešanovića in popeljal Maribor do novega vodstva. To pa ni trajalo dolgo, saj je veselje domačih kmalu prekinil zadetek Miljana Škrbića, ki je izkoristil sicer enega izmed redkih strelov Krčanov na vrata vijoličastih. Ko je že kazalo, da bo sledil drugi zaporedni remi Maribora, se je izkazal kapetan Aleks Pihler, ki navijačev ni pustil na cedilu. Izkoristil je odbito žogo po izvajanju iz kota in premagati vratarja Zalokarja ter zapečatil usodo Krškega s 3:2. Z zmago si je Maribor zagotovil lepo popotnico pred novo evropsko preizkušnjo, ki Štajerce v Ljudskem vrtu čaka že čez nekaj dni.

Maribor - Krško 3:2* (1:0)
17. Bajde, 74. Bohar, Pihler 96.; Kovačič 63.; Škrbić 81.

Maribor: Obradović, Palčič, Šme, Billong, Kolmanič, Bajde, Pihler, Ogrinec (od 71. Kabha), Kramarič, Zahović (od 13. Omoregie, od 72. Bohar), Mešanović. Trener: Darko Milanič
Krško: Zalokar, Šturm, Ejup, Jakolić, Krajcer, Diyoke (od 89. Jovanović), Mandić (od 90. Dušak), Škrbić (od 90. Gajič), Kovačič, Mujan, Jurina. Trener: Stipe Balajić