Prva liga Telekom Slovenije

Krško, 18. 09. 2016 08.56 |

Maribor je do nedeljskih tekem Gorice in Olimpije (prenos njenega gostovanja v Kidričevem si lahko ob 15.40 ogledate na Kanalu A in VOYO) prevzel vodstvo na lestvici. Vijoličasti so na težki zelenici stadiona Matije Gubca garali za tri točke in po srečnem zadetku Marwana Kabhe v zadnjih sekundah niso skrivali zadovoljstva.

Vrhunci tekme Krško - Maribor

Marcos Tavares je vstopil s klopi in poskušal pomagati Mariboru do še ene zmage v zadnjih minutah, kot v zadnjih sezonah na domačih in evropskih tekmah to zna le Brazilec. Toda dežurni junak Štajercev je v tej sezoni izraelski vezist arabskih korenin Marwan Kabha, ki je vijoličaste potegnil z roba prepada in v prvi minuti sodnikovega podaljška odločil obračun s Krškim (2:1). Krčani so bili večino prvega polčasa v podrejenem položaju, čeprav Mariborčanom razen strela Dareta Vršiča za 1:0 priložnosti praktično niso dovoljevali, nato pa so se "razleteli" po srečnem, a zato nič manj spektakularnem izenačujočem zadetku Klemna Šturma. Šturm je v pogovoru za Kanal A med polčasoma sicer priznal, da je šlo za podajo, a izenačenje je Krčanom dalo krila in v drugem polčasu so bili vsaj tako blizu premierni zmagi nad serijskimi državnimi prvaki kot gostje sami. Trener najuspešnejšega slovenskega kluba Darko Milanič je Maticu Flajšmanu po tekmi povedal, da je Maribor nadigral svojega tekmeca na stadionu Matije Gubca, kjer so tri točke na koncu močno razveselile štajerski ponos.

"Šteje tudi to, da smo odigrali dobro tekmo, mislim, da je bila tekma zelo zanimiva," je za 24UR dejal Milanič. "Mislim, da smo na začetku tekme igrali izredno lep nogomet, dokler je bil teren takšen, da si lahko igral lep nogomet. Nasprotnika smo res nadigrali, z nami so imeli velike težave, zadeli smo. Potem smo imeli nekaj 'konter', ki bi jih morali bolje izkoristiti, tako da se nam je ponovilo ... Mislili smo, da bomo imeli kar priložnost za priložnostjo, vendar se ti potem dostikrat obrne. Ta nenavaden zadetek, ki smo ga prejeli, tako daleč z boka, je nasprotniku dal krila. Že par minut pred tem so bili zelo dobri. Drugi polčas odprt z veliko napakami zaradi igrišča, z veliko borbe. Res je bila želja enormna z ene in z druge strani, na koncu je nam uspelo. Želeli smo to zmago, bila je težka, tako kot smo pričakovali, in zelo smo je veseli," je nadaljeval Milanič, zadovoljen tudi zaradi novega zadetka Kabhe. "Zadel je dvakrat v zadnjih minutah. Zadovoljen sem zaradi njega, tokrat je bil zadetek zelo pomemben za moštvo, prinesel nam je tri točke. Večkrat se pogovarjamo v tej smeri, da fantje, ki prihajajo s klopi, morajo dati igri neko kakovost in neko dodatno energijo. Na izredno težkem terenu je moštvo, ki se brani, v neki rahli prednosti – zaradi tega, ker je težko kontrolirati žogo in je lažje ovirati kot nekaj zgraditi. Vseeno smo uspeli in imeli mirnost do konca tekme, nismo panično nabijali pred gol, ampak smo poskušali prek kombinatorike priti do tega zadetka. Vesel sem, da nam je tudi uspelo."

Prva liga Telekom Slovenije je poskrbela za še en nepredvidljiv obračun.
Prva liga Telekom Slovenije je poskrbela za še en nepredvidljiv obračun. FOTO: Damjan Žibert

Maribor želi v tej sezoni pod Kalvarijo vrniti državni naslov in Milanič pravi, da je edina pot ta, ki so jo vijoličasti ubrali v zadnjih krogih. A Prva liga Telekom Slovenije je nepredvidljiva in izolski strateg dodaja, da moraš biti na svoji najvišji ravni na vsaki tekmi, če želiš domov odnesti tri točke. "Ker je prvenstvo zelo dolgo, je potrebno delati na takšen način, kot smo to počeli danes oziroma kot počnemo v tem ciklusu tekem, ko smo že nekaj časa neporaženi oziroma zmagujemo. To nam je tudi cilj vnaprej, da bi na koncu osvojili prvenstvo. Za to moramo trdo delati iz tekme v tekmo in vidimo, kako je prvenstvo Slovenije zanimivo, kako je naporno in kako je potrebno biti res dober, da premagaš vsakega tekmeca," je še povedal Milanič. Domači tabor je bil precej poklapan. Kapetan Miha Drnovšek ni imel pripomb nad posredovanjem vratarja Marka Zalokarja, ki mu je na razmočeni zelenici po strelu Kabhe žoga ušla prek roke v mrežo. "Zelo dobro smo stali na igrišču, se borili in imeli priložnosti, toda Maribor kaznuje vsako tvojo napako. Enkrat ti vrne in enkrat ti vzame," je povedal Drnovšek. "To je tisto, kajne – včasih, ko ti rečejo: 'Misliš, da jih imaš, a jih nimaš!' Oni pač vse izkoristijo, ko se jim ponudi najmanjša priložnost. Prekršek ni bil dosojen, Maribor je vzel žogo in zadetek z 20 metrov, brez bloka ... Pač, goli se dogajajo in nimam kaj reči."