Prva liga Telekom Slovenije

Maribor, 01. 12. 2016 13.51 |

Nogometaši Maribora so tudi v 19. krogu ostali neporaženi. V Ljudskem vrtu so z visokih 4:0 odpihnili Koper in zadržali prednost ene točke na vrhu prvenstvene lestvice Prve lige Telekom Slovenije. Do konca jesenskega dela prvenstva sta še dve tekmi, ki ju želijo vijoličasti zaključiti z dvema zmagama in jesenskim naslovom prvaka.

• Darko Milanič po zmagi Maribora nad Koprom
    01:45
    Darko Milanič po zmagi Maribora nad Koprom
  • Erik Janža po novi zmagi Maribora v PLTS
    01:11
    Erik Janža po novi zmagi Maribora v PLTS

Po visoki zmagi v 18. krogu, ko so Mariborčani s 4:0 odpravili Krško, je sledil v Ljudskem vrtu nov obračun. Tokrat je v štajersko prestolnico prišel Koper, ki pa prav tako ni bil dostojen tekmec 13-kratni državnim prvakom. Varovanci Igorja Pamića so v Maribor prišli po ugoden rezultat in z upanjem za kakšno točko, a dobilo bolečo zaušnico. Luka Zahović je že v 9. minuti nadaljeval svoj strelski pohod in s svojim sedmim prvenstvenim zadetkom hitro načel mrežo gostov. To sta do konca prvega polčasa napolnila še kapetan Marcos Tavares in prvi asistent lige Dare Vršič (vezist je pri devetih podajah op. p.). Končni izid je po uri igre s svojim drugim zadetkom postavil Tavares in Mariborčani so brez velikih težav pripeljali srečanje do konca in vknjižili nove tri točke, s katerimi so še naprej vodilno moštvo PLTS. Darko Milanič je bil seveda zelo zadovoljen s prikazanim v Ljudskem vrtu in je hitro našel vzporednice s tekmo proti Krčani. "Razlika je verjetno edino v tem, da smo po 35. minutah prejšnje tekme vodili s 4:0, tokrat s 3:0. Spet smo imeli izreden začetek tekme,  v igri smo bili zelo kombinatorni, v napadu učinkoviti in jasno sem zelo zadovoljen z izvedbo. Ob tem, da smo štirikrat zadeli, smo odigrali zrelo v obrambi, taktično dobro, tako da nimam pripomb ob prikazanem," je takoj po tekmi s Koprom povedal Izolan na klopi vijoličastih.

Jasmin Handanović v PLTS gola ni prejel več kot 540 minut igralnega časa.
Jasmin Handanović v PLTS gola ni prejel več kot 540 minut igralnega časa. FOTO: Damjan Žibert

Vijoličasta jesen se tako še naprej nadaljuje. Mariborčani so svoj niz neporaženosti podaljšali še na številko sedemnajst, kar je res izjemen niz. V prvenstvu so nazadnje izgubili v šestem krogu, ko jih je pod Kalvarijo premagal Aluminij (0:2). Proti gostom z Obale pa so podaljšali tudi niz brez prejetega gola Jasmin Handanović je namreč nazadnje v prvenstvu klonil na večnem derbiju, ko je v 13. krogu žogo za njegov hrbet pospravil Rok Kronaveter. Še en niz, ki navdušuje Milaniča, ki se zaveda, da je v napadu vse lažje, če obramba deluje kompaktno in uigrano. "Zadovoljen sem, da je tako. Prav tako fantje in verjamem, da tudi vsi, ki imajo radi naš klub. Imamo super trenutek,  ekipa je v odlični formi. Igralci verjamejo v to, kar delamo. V to novo postavitev,  ki smo jo vmes popravljali in vse zakonitosti boljše razumemo. Pomembno je poudariti, da zadeve potekajo prepričljivo, vendar to ni samoumevno. V nobenem trenutku ne smemo pomisliti, da bo zlahka šlo naprej v takšnem slogu. Tudi v prihodnje se moramo obnašati kot smo se doslej. Za vsako zmago, za vsako dobro predstavo je treba biti na visokih obratih, s popolno osredotočenostjo, ki ji dodamo svojo kvaliteto in potem je izdelek takšen kot je," je še dodal nekdanji slovenski reprezentant na klopi Maribora.

Darko Milanič je zelo zadovoljen z igro svojih varovancev, a se zaveda, da je prvenstvo še dolgo in daleč od odločenega. FOTO: Damjan Žibert

Seveda pa vijoličasti ne želijo počivati na lovorikah in že pogledujejo proti naslednji tekmi, ki jih čaka že ta konec tedna, ko v Ljudski vrt prihaja Rudar. Prav Velenjčani so se v zadnjih sezonah že izkazali za neugodnega tekmeca. Nenazadnje so prav Velenjčani s slavjem v Ljudskem vrtu v lanski sezoni preprečili Mariboru, da bi odvzel naslov Olimpiji. Tudi v letošnji sezoni so Knapi enkrat že odščipnili točke 13-kratnim prvakom. In sicer v Velenju, ko je bilo 1:1, prvi obračun pa so v 2. krogu prvenstva z 2:0 zanesljivo dobili Mariborčani. "Čas za pripravo bo zelo kratek. Moramo imeti ekspresen počitek in takoj najti način, kako zadržati to, kar počnemo. Priprava na tekmo mora biti popolna,  prav tako izvedba, da bi uresničili željo o nadaljevanju niza," je še dodal Milanič. Tekmo med Mariborom in Rudarjem si boste v soboto lahko ogledali tudi v živo na televizijskih zaslonih. S prenosom na Kanalu A in VOYO začnemo ob 20.00.