Prva liga Telekom Slovenije

Ljubljana, 22. 01. 2018 12.15 |

Prvo pripravljalno tekmo pred nadaljevanjem sezone 2017/18 so zmaji odigrali v Ljubljani proti hrvaški ekipi NK Kustošija. Trener Igor Bišćan je na igrišče poslal dve enajsterici, ki ju je premešal. Ljubljančani so slavili z 2:1.

Leon Benko
Leon Benko FOTO: Aljoša Kravanja
Igor Bišćan ima na treningu 20 igralcev in tri vratarje. Edine spremembe v primerjavi z moštvom, ki je odšlo na zimski premor, so prihod Filipa Uremovića ter odhodi Aleksandra Šelige, Denisa Klinarja in Kenan Bajrića.
V prvem polčasu smo spremljali igro na polovici gostov, premoč zmajev pa je že v 12. minuti unovčil Leon Benko. Danijel Miškić ga je našel s sijajno diagonalno podajo, izkušeni napadalec je žogo zaustavil s prsmi in jo potem z močnim strelom poslal v mrežo. Poskušali so še Issah Abass, Rok Kronaveter in Kingsley Boateng, a brez pravega uspeha. Ob polčasu je trener Igor Bišćan zamenjal vseh deset igralcev v polju, zmaji pa so drugi del začeli nekoliko slabše in po slabih desetih minutah so gostje prek Luka Višića izenačili.

Igor Bišćan
Igor Bišćan FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju je v igro vstopil tudi petnajstletni Martin Pečar, ki je zaigral na položaju napadalno usmerjenega vezista. Do konca tekme smo videli nekaj priložnosti, najlepšo v 85. minuti, ko so zmaji tudi dosegli zmagoviti gol. Pečar je zaposlil Nathan Oduwo, slednji jo je poslal na vrh kazenskega prostora Goranu Brkiću, srbski vezist pa se je izkazal z odličnim zaključkom. Naslednja pripravljalna tekma zmajev bo v sredo, nasprotnik pa Croatia Sesvete.

NK Olimpija Ljubljana - NK Kustošija 2:1 (1:0)
Benko 12., Brkić 85.; Višić 54.
Olimpija: Vodišek: Boateng, Uremović, Zarifović, Štiglec, Cretu, Miškić, Čanađija, Kronaveter, Benko, Issah. Igrali so še: Apau, Krićković, Ilić, Španja, Kapun, Brkić, Oduwa, Alves, Savić, Vombergar, Pečar. Trener: Igor Bišćan.

Kustošija: Berković, Sabolović, Pantalon, Cmrečnjak, Dejak, Lihić, Vragolović, Burić, Al Tharwan, Lovrić, Soldo. Igrali so še: Vladić, Biškup, Močilac, Pavković, Modrić, Ceraj, Šimunić, Kovačevič, Ndreca, Puljiz, Višić. Trener: Nino Bule.