FOTO in VIDEO: Olimpija kljub remiju v Velenju ostaja na vrhu PLTS, zmaji niso uspeli zatresti mreže knapov

Velenje, 29. 10. 2017 06.43 |

A.V./B.B./N.A.
144

Nogometaši velenjskega Rudarja so na domači zelenici gostili favorizirano ljubljansko Olimpijo. Zadnji medsebojni obračun v Stožicah se je končal z visoko prednostjo zmajev (4:0), na velenjskem Mestnem stadionu Ob jezeru pa sta se tekmeca razšla brez zadetka (0:0).

• Izjava Marijana Pušnika po tekmi proti Olimpiji
    01:17
    Izjava Marijana Pušnika po tekmi proti Olimpiji
  • Vrhunci tekme med Rudarjem in Olimpijo
    02:40
    Vrhunci tekme med Rudarjem in Olimpijo
Nogometaši Aluminija so v 14. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Gorici z 0:3 (0:2).

Varovanci Marijana Pušnika so po zadnjem porazu v Stožicah pred dvema meseca in pol dvignili raven svoje igre in v enem trenutku zasedli visoko 3. mesto na prvenstveni razpredelnici. 56-letnemu Dravograjčanu je uspelo povezati niti v igri Knapov, ki so v predzadnjem krogu proti aktualnemu državnemu prvaku dolgo časa vodili, a na koncu morali priznati premoč četi Darka Milaniča.

Nekdanji strateg na klopi zeleno-belih o svojih bivših delodajalcih tudi pred tekmo z Olimpijo ni razmišljal nič kaj drugače kot o kateremkoli drugem tekmecu, čeprav se je dobro zavedal, da obračun na zelenici ne bo enostaven. Tega so se dobro zavedali tudi varovanci Igorja Biščana, ki so pričakovali povsem drugačno tekmo napram tisti v Stožicah.

Rudar Velenje - Olimpija - 2
Rudar Velenje - Olimpija - 2 FOTO: Aljoša Kravanja

Zmaji tudi na gostovanju v Velenju niso morali računati na izjemnega Issaha Abassa, ob njem pa je zaradi poškodbe manjkal tudi Andres Vombergar, ki jo je skupil na tekmi proti Triglavu. Kljub težavam v napadu pa so se gostje s samozavestjo podali na zelenico in se v začetku nekajkrat nevarno približali vratom domačih, daleč najbolj nevaren pa je bil strel z razdalje, ki ga je proti vratom Marka Pridigarja sprožil Leon Benko.

Tudi v nadaljevanju so gostje stopnjevali pritisk na vrata knapov in si zagotovili nekaj atraktivnih priložnosti za vodstvo, vendar pa so bili v zaključku akcij vedno preveč nenatančni. V 17. minuti je tako Ricardo Alves po lepi podaji v kazenskem prostoru prišel do strela, vendar je njegov poskus romal mimo leve vranice.

Portugalec je nekaj minut zatem prišel tudi do prostega strela, ki pa je zadel le zunanjo stran mreže, na drugi strani pa je bil nevaren tudi najboljši velenjski strelec John Mary. Domači so prišli do lepe priložnosti tudi po napaki Ivačiča, vendar pa so Velenjčani s prostega strela ciljali previsoko.

Rudar Velenje - Olimpija - 3
Rudar Velenje - Olimpija - 3 FOTO: Aljoša Kravanja

Zmaji so skušali držati žogo na nasprotnikovi polovici igrišča in si tako priigrali novo lepo priložnost pred golom velenjskega moštva, vendar pa Alves po zmedi branilcev ni uspel žoge potisniti za hrbet Pridigarja.

V drugi polčas so bolje vstopili Velenjčani, ki so bili nevarni ob akciji v 49. minuti, vendar pa je Ivačič s pravočasnim posredovanjem rešil lastno mrežo. Knapi so tudi v nadaljevanju pokazali veliko željo po vodstvu in skušali nekajkrat izkoristiti zmedo v kazenskem prostoru gostov.

Začetni pritisk domačih pa se je kmalu umiril in zmaji so vnovič prevzeli vajeti igre v svoje roke. Najbližje zadetku je bil tako Benko, ki pa je po predložku Stefana Savića streljal v domačega čuvaja mreže. Nevarna je bila tudi podaja Nathana Oduwe pred vrata knapov, ki se je odbila od enega izmed domačih branilcev in končala za vrati Rudarja.

Prav nekdanji mladi angleški reprezentant je bil nevaren tudi nekaj minut za tem, ko je vnovič sprejel lepo podajo Savića pred golom Velenja, vendar mu je slavje preprečil dobro postavljeni domači vratar.

Proti koncu se je dogajanje na zelenici nekoliko umirilo in nekaj več možnosti za zadetek so si vnovič priborili domači, ki bo bili tudi v zadnjih izdihljajih tekme večkrat blizu vodstva, v izdihljajih tekme pa je do strela prišel Rok Kronaveter, vendar rezultat ni uspel spremeniti v prid zmajev. Olimpija se je klub remiju uspela zadržati na vrhu PLTS, čeprav se je točkovno izenačila z drugouvrščenim Mariborom.