Prva liga Telekom Slovenije

Belek, 09. 02. 2016 08.32 |

Nogometaši Maribora so uspešno začeli niz prijateljskih tekem v Turčiji. Na pripravah v Beleku so se pomerili z moštvom Sarajeva in zmagali s 3:1. Denis Šme je moral v bolnišnico zaradi zlomljenega nosu, tam so mu namestili mavčno oblogo.

Nogometaši Maribora se mudijo v Turčiji, kjer se pripravljajo na spomladanski del sezone v prvi slovenski ligi. Državni prvaki so odigrali prvo prijateljsko tekmo in v Beleku s 3:1 premagali državnega prvak Bosne in Hercegovine Sarajevo.

Mariborčani so povedli v drugi minuti, uspešen je bil Marcos Tavares. Gostje so izenačili v 27. minuti iz enajstmetrovke, natančen je bil Haris Duljević. Maribor je znova povedel tik pred polčasom, ko se je še drugega zadetka razveselil kapetan Tavares, zmago je sredi drugega polčasa potrdil Jean Philippe Mendy. Denis Šme je zaradi zlomljenega nosu srečanje zaključil v 80. minuti in nato je odšel na pregled v bolnišnico. Dobil je udarec s peto v obraz, ko je Benko v kazenskem prostoru skušal zadeti žogo, vendar je nesrečno zadel branilca, ki je za njegovim hrbtom posredoval z glavo. Šmeju so naravnali nos in mu nadeli mavčno oblogo, sledi mu nekaj dni bolniške odsotnosti, so zapisali na klubskem twitterju.

Ker so preostali igralci že odšli v slačilnico, je trener Maribora v končnici vlogo igralca namenil vratarju Obradoviću, ki je vskočil na položaj desnega bočnega, na štopersko mesto pa se je preselil Mertelj. so zapisali na klubski spletni strani.

“Takoj smo imeli pravo preizkušnjo proti motiviranemu, trdnemu nasprotniku. V tekmo smo šli nekoliko lagodneje, kot bi morali, a smo se hitro odzvali in potem vzpostavili prepoznavno igro. Imeli smo opravka z razigrano, nepredvidljivo ekipo Sarajeva, smo pa privedli tekmo pod nadzor in zmagali, čeprav rezultat ni bil v ospredju. Obžalujem le, da je bilo preveč krvi, grobosti. Šme je morda celo resneje poškodovan in počakati moramo na specialistični pregled, da dobimo informacijo o njegovem stanju,”je v izjavi za klubsko spletno stran dogajanje ocenil trener Krunoslav Jurčič.

Maribor – Sarajevo 3:1 (2:1)
Tavares (2., 43.), Mendy (71.); Duljević (27., 11m)
Maribor: Handanović, Hodžić (od 67. Mertelj), Šuler (od 67. Šme, od 85. Obradović), Defendi (od 46. Rajčević), Janža (od 67. Viler), Filipović (od 67. Dervišević), Kabha (od 67. Rahmanović), Vršič (od 67. Sallalich), Ibraimi (od 67. Ahmedi), Tavares (od 67. Mendy), Bajde (od 67. Bohar).