Prva liga Telekom Slovenije

Ljubljana, 04. 12. 2017 08.42 |

Zgolj soliden drugi polčas ni bil dovolj za zmago doslej vodilne Olimpije v Domžalah. Zmaji so v prvem polčasu pokazali malo pravega nogometa, Domžalčani, ki so diktirali tempo igre, so zasluženo vodili. V nadaljevanju, kljub veliki terenski premoči, Ljubljančani niso uspeli zadeti in sedaj objokujejo izgubljeno vodstvo v PLTS.

Zadetek Daria Melnjaka za vodstvo Domžal z 1:0
Sosedski derbi je zasluženo pripadel Domžalam.
Sosedski derbi je zasluženo pripadel Domžalam. FOTO: Miro Majcen

Nogometaše Olimpije so za nov vzpon na vrh lestvice po mariborski zmagi proti Gorici (2:1) potrebovali nove tri točke, a so se zavedali, da bo naloga težka. V lokalnem obračunu z Domžalčani so se gostitelji predstavili kot izjemno trdna in močna ekipa, na koncu pa so zasluženo zmagali (1:0) in skočili na tretje mesto PLTS, medtem ko je Olimpija ostala na drugem s tremi točkami minusa za Mariborom.