Prva liga Telekom Slovenije

Kidričevo, Ljubljana, 15. 10. 2017 11.46 |

Š.U./B.B.
14

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije zabeležili deveto prvenstveno zmago v sezoni in znova zavzeli vrh razpredelnice. Tokrat so se morali za zmago proti Aluminiju (2:1) pošteno potruditi, odličilni gol pa je zabil Andres Vombergar. Čeprav so zmaji po prvi tretjini sezone v odličnem položaju, pa ohranjajo trezne glave, saj se zavedajo, da je prvenstvo še zelo dolgo.

• Izjava Andresa Vombergarja po zmagi Olimpije v Kidričevem
    01:04
    Izjava Andresa Vombergarja po zmagi Olimpije v Kidričevem
  • Andres Vombergar zabil odločilni gol za zmago
    01:03
    Andres Vombergar zabil odločilni gol za zmago

Olimpija se je morala v 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije pošteno potruditi, da je prišla do devete prvenstvene zmage v sezoni. V Kidričevem so namreč z 2:1 premagali domači Aluminij, ki je sicer povedel že v peti minut, ko se je pod pravi evrogol 'podpisal' Alen Krajnc. A Ljubljančani niso bili dolgo v zaostanku, saj je hitro s svojim prvencem v zelenem dresu izenačil Nathan Oduwa. Za vse tri točke pa je v zadnjem delu dvoboja poskrbel Anders Vombergar, ki počasi prihaja v formo in vse bolj opravičuje odškodnino, ki jo je zanj odštelo vodstvo zmajev, da ga je iz Argentine pripeljalo v prestolnico. "Super, zelo vesel sem, to so tri točke, ki nas vračajo nazaj na prvo mesto. Veliko tekem nas še čaka, toda zelo smo veseli te zmage," je po zmagi v Kidričevem v naš mikrofon povedal Vombergar. Slovenski Argentinec je našemu novinarju Božidarju Bulatu tudi opisal, kako je podoživel svoj drugi zadetek v dresu zeleno-belih. Čeprav je mož redkih besed, je vseeno z nasmeškom na obrazu povedal. "Boateng je šel do konca, poslal odličen predložek, jaz sem samo skočil in z glavo zabil. Super gol," je bil razumljivo vesel 22-letni Andres.

Ljubljančani so v letošnji sezoni pod vodstvom Igorja Bišćana povsem drugačno moštvo, kot tisto iz lanske sezone, ko ni bilo prepoznavne igre, niti pozitivnih rezultatov. To se tudi prenaša na igralce. Vzdušje v slačilnici po zmagi nad Aluminijem je bilo prešerno, prepevale so se pesmi in očitno zmaji letos še kako računajo na naslov državnih prvakov. Sezono so začeli odlično, v uvodnih 12-ih krogih so zabeležili 9 zmag in tri remije, ter imajo po prvi tretjini prvenstva dve točki naskoka pred večnimi tekmeci iz Maribora. A vseeno se zavedajo, da je sezona še zelo dolga in potrebno bo biti osredotočen in dati vse od sebe tudi na preostalih 24-ih tekmah. "Velik dosežek. Zasluge gredo vsem, od vratarja do mene, kot napadalca. Vsi smo do konca delali dobro," je še dodal Vombergar. "V gosteh še nismo prišli do visoke zmage, težje je. Težko se je vrniti po takšnem začetku in takšnem prejetem golu, a nam je to znova uspelo. Na srečo smo že do polčasa rezultat izenačili, na koncu pa zasluženo zmagali. Skozi celo tekmo smo bili veliko boljši, tako da so tri točke povsem zaslužene," pa je po tekmi za uradno spletno stran ljubljanskega prvoligaša povedal kapetan Branko Ilić in dodaja:  "Nasprotniku smo takoj dali vedeti, da smo prišli po tri točke. Ustvarili smo si precej priložnosti, za takšno igro in odnos ter pritisk si na koncu nagrajen."

Anders Vombergar je bil mož odločitve v Kidričevem.
Anders Vombergar je bil mož odločitve v Kidričevem. FOTO: POP TV

Gol Aluminija v 5. minuti tekme je bil nekaj posebnega, zato je bil toliko bolj pomemben hiter ni konkreten odgovor zmajev.  "Nekaj se dogovoriš, pa dobiš hiter gol. To te preseka, zato se moraš najboljše odzvati in igrati svojo igro še naprej. Nam to v tej sezoni uspeva," nadaljuje branilec, ki pa vseeno upa, da nasprotniki proti Olimpiji ne bodo več dosegali takšnih golov. "Mislim, da se takšne tekme ne bodo več ponavljaje in da ne bomo vsako tekmo dobili evrogol. Ko se tekma bliža h koncu, je vedno težje, a igralci čutimo, da naš gol prihaja. Na srečo je tudi tokrat prišel," zaključuje izkušeni osrednji branilec.

Po reprezentančnem odmoru časa za počitek ne bo veliko. Do konca jesenska dela slovenske ekipe čaka peklenski ritem. Nekatere ekipe še nekoliko hujši. Poleg prvenstva se bodo namreč igrale še četrtfinalne tekme Pokala Slovenije, kjer bo Olimpija igrala z rivalom iz Maribora. Še prej pa sledi kar nekaj prvenstvenih tekem, naslednja že v petek, ko v okviru 13. kroga PLTS v Stožice prihaja Triglav, ki je v zadnjih dveh krogih odščipnil točko vijoličastim v Ljudskem vrtu in prišel do prve zmage v sezoni, ko je v Kranju premagal ekipo Krškega. Tekmo Olimpija - Triglav si boste lahko v živo ogledali tudi na Kanalu A.