Prva liga Telekom Slovenije

Maribor, 29. 03. 2017 20.43 |

N.A./Ž.L.
23

V 26. krogu Prve lige Telekom Slovenije je Maribor v Ljudskem vrtu gostil zadnjeuvrščene Radomlje. Četa Darka Milaniča je povedla že po prvem napadu, nato pa so skozi tekmo gostje uspešno odbijali poskuse vijoličastih, tako je rezultat vse do konca obračuna ostal nespremenjen (1:0). Vijoličasti imajo po novem porazu Olimpije že 12 točk prednosti prednosti na vrhu lestvice.

Mariborčani so se v Ljudskem vrtu veselili svoje petstote zmage v Prvi ligi.
Mariborčani so se v Ljudskem vrtu veselili svoje petstote zmage v Prvi ligi. FOTO: Miro Majcen
Vijoličasti so se po nizu neporaženosti v spomladanskem delu sezone, ki so ga kronali s tremi zmagami in remijem proti Celju, v Ljudskem vrtu pomerili z Radomljami. Na zadnji tekmi proti Celjanom, je v uvodnih minutah dvoboja nasprotnikovo mrežo zatresel Milivoje Novaković, ki se je po reprezentančnem premoru vrnil na zelenice pripravljen in spočit, saj je v Glasgowu obsedel na klopi. Svojo željo po zadetkih je zato skušal unovčiti na tekmi proti Radomljam, ki so v Ljudskem vrtu otvorile naporno enomesečno preizkušnjo, saj Mariborčane do konca aprila čaka še osem tekem. "Od srede naprej imamo niz tekem v kratkem času. V uvodnih štirih spomladanskih krogih je bilo več časa za vmesno regeneracijo, zdaj bo treba biti še bolj pozoren na prav vse dejavnike. Ob izpolnjevanju obveznostih na treningih tudi na to, kako počivamo, se regeneriramo. Vse s ciljem, da bi na najboljši način preživeli april," je natrpan urnik komentiral trener vijoličastega moštva Darko Milanič, ki na tekmi proti Radomljam ni mogel računati na bolnega Damjana Boharja in kaznovanega Aleksa Pihlerja ter peščice poškodovanih igralcev. Na drugi strani so Radomlje skušale vsaj nekoliko omiliti statistiko iz preteklih dvobojev, saj je bil njihov izkupiček po štirih tekmah spomladanskega dela še ničeln. Strateg mlinarjev Adnan Zildžović je na zadnjih obračunih večkrat spremenil začetno enajsterico, v želji po zasedbi, ki bi uspela vknjižiti prve točke drugega dela tekmovanja, je tudi na zelenico v Ljudskem vrtu poslal nekoliko prevetreno ekipo.
Edini zadetek na tekmi je dosegel Dare Vršič.
Edini zadetek na tekmi je dosegel Dare Vršič. FOTO: Damjan Žibert

Mariborčani so že v samem začetku pokazali premoč na igrišču in gostje so kaj hitro klonili, že ob prvem napadu na vrata Radomelj je svoj osmi zadetek v tej sezoni vknjižil Dare Vršič. Nekaj minut za tem je do lepe priložnosti prišel tudi Novaković, vendar ni uspel zatresti mreže gostov. Vijoličasti ob glasni podpori dobro razpoloženih navijačev niso ničesar prepustili naključju in žogo ves čas skrbno zadrževali v svojih nogah. Milaničeva četa je preprečila vsak poskus gostov v rumenih dresih, ki si niso uspeli zagotoviti nevarnejše priložnosti, medtem ko je bil Maribor pri zaključku akcij vse preveč nenatančen. Tako se je izjalovila tudi lepa akcija vijoličastih, ko je strel Vršiča stekel mimo vratnice vratarja Aljaža Ivačiča. Gostje so vse moči usmerili v obrambo, zaradi česar so se vijoličasti le s težavo prebijali do vrat Radomelj, ki so napade zaustavljale tudi s prekrški. V začetku drugega polčasa je do prve resnejše prilike prišel Vršič, vendar je gostujoči vratar z nekaj težavami odbil njegov strel. Vijoličasti so še bolj pritisnili na vrata gostov, v 53. minuti je le posredovanje vratarja Ivačiča preprečilo povišanje vodstva Maribora, saj je tik pred golovo črto uspel obraniti poskus Luke Zahoviča z roba kazenskega prostora. Lepa priložnost se je domačim ponudila tudi šest minut kasneje, vendar pa je bil gostujoči vratar ob strelu Mateja Palčiča na pravem mestu. V zadnjih minutah obračuna se je vijoličastim ponudila nova lepa priložnost, po predložku Blaža Vrhovca je ciljal Marko Šuler vendar je žoga končala nad prečko Radomelj. Pred zadnjim sodnikovim žvižgom se je izkazal tudi Jasmin Handanović, ki je končno prišel do pravega posredovanja, ko je Rok Jazbec z desne strani streljal pod prečko, vratar pa je strel odbil v kot. Priložnost za potrditev zmage je ob koncu še zapravil Zahović, ko je pred golom zamudil podajo Marcosa Tavaresa.Tako je rezultat z začetka obračuna ostal nespremenjen in Mariborčani so si z minimalno prednostjo zagotovili nove tri točke za že petstoto zmago v državnem tekmovanju.

Maribor – Radomlje 1:0 (1:0)