Prva liga Telekom Slovenije

Belek, 05. 02. 2018 17.54 |

A.V./J.K./M.G.
3

Najmočnejša slovenska nogometna kolektiva Maribor in Olimpija nadaljujeta s pripravami v turškem Beleku, kjer sta odigrala tretjo oziroma drugo prijateljsko tekmo. Aktualni prvaki iz štajerske prestolnice so bili tokrat boljši od moldavskega Šerifa (2:0), medtem ko so Ljubljančani v izdihljajih obračuna z izidom 2:3 izgubili z novosadsko Vojvodino.

• Izjava Arisa Zarifovića po tekmi z Vojvodino
    01:25
    Izjava Arisa Zarifovića po tekmi z Vojvodino
  • Vrhunci tekme Vojvodina - Olimpija
    02:06
    Vrhunci tekme Vojvodina - Olimpija
  • Goli s tekme Maribor - Šerif (Slika: NK Maribor)
    00:46
    Goli s tekme Maribor - Šerif (Slika: NK Maribor)
  • Iz 24UR: V Mariboru veliko pozornosti na pripravah posvečajo tudi kondicijski pripravi
    01:56
  • Iz 24UR: Olimpija poražena proti Vojvodini
    00:49
    Iz 24UR: Olimpija poražena proti Vojvodini

Nogometaši Maribora in Olimpije v turškem Beleku nadaljujejo z osrednjim delom priprav na spomladanski del sezone. Če so bili v taboru vijoličastih po prepričljivem porazu s češko Sigmo slabe volje, so v ljubljanskem iskali dodatne rezerve po zmagi nad bolgarskim Etarjem.

Drugi nasprotnik, drugačna slika
Dva dni pozneje je bila slika drugačna. Aktualni slovenski državni prvaki so proti moldavskemu Šerifu prikazali povsem drugačen obraz in po zadetkih Luke Zahovića v 82. in Jana Mlakarja v 90. minuti prišli do zmage z 2:0, medtem ko so varovanci Igorja Bišćana po medli predstavi morali priznati premoč novosadski Vojvodini, ki je slavila z zadetkom Cabare v zadnji minuti z 2:3.

Luka Zahović je rutinirano zadel z bele točke.
Luka Zahović je rutinirano zadel z bele točke. FOTO: Aljoša Kravanja

Trener Maribora Darko Milanić je opravil nekaj sprememb v igralskem kadru. Po manjših težavah se je vrnil desni bočni branilec Martin Milec, prvič med pripravami se je soigralcem priključil tudi dalj časa odsotni osrednji branilec Aleksander Rajčević, medtem ko se z vključitvijo Valona Ahmedija in novinca Saša Ivkovića - kljub temu, da sta opravila zadnja treninga z moštvom - še ni želelo tvegati. Zaradi težav s hrbtom je tokrat manjkal Kassim Doumbia.

Zmaji z ganskima novincema
Igor Bišćan
je na obračunu z novosadsko Vojvodino priložnost za igro ponudil tudi ganskima novincema, bočnemu branilcu Ericu Boakyeu, ki bo zeleni dres nosil do konca aktualne sezone, in napadalcu Davidu Codjoeu, ki je po lepi podaji Stefana Savića izenačil izid na 2:2.

Eric Boakye se je na prijateljskem obračunu z Vojvodino v turškem Beleku prvič predstavil v zelenem dresu. FOTO: NK Olimpija Ljubljana

Nekoliko presenetljivo je na desnem bočnem položaju tekmo začel sicer krilni napadalec Kingsley Boateng, kar je posledica primanjkljaja ustreznih nogometašev na obeh bočnih položajih pri Ljubljančanih, medtem ko je v drugem polčasu sicer desni bočni branilec Mitch Apau zavzel položaj osrednjega branilca ob izkušenemu Arisu Zarifoviću.