Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Aluminij 'prizemljil' novopečene prvake, vijolice utrpele poraz v Kidričevem

Kidričevo, 14. 05. 2017 06.30 |

Moštvo iz Kidričevega, ki se bori za obstanek med prvoligaši je na domači zelenici presenetilo prvake iz Maribora, ki so na gostovanje pripotovali v okrnjeni zasedbi (3.1). Mrežo vijoličastih je dvakrat zatresel Vedran Mesec, enkrat pa je žogo za hrbet Obradoviča pospravil Blaže Kramer, poraz Mariborčanov pa je ublažil le zadetek Dina Hotića.

• Zadetki Aluminija v prvem polčasu na tekmi proti Mariboru
    03:47
    Zadetki Aluminija v prvem polčasu na tekmi proti Mariboru
  • Častni zadetek Dina Hotića proti Aluminiju
    00:43
    Častni zadetek Dina Hotića proti Aluminiju

Novopečeni prvak je gostoval v Kidričevem, kjer ga je v okrnjeni zasedbi čakala težka naloga. Domače moštvo, v boju za obstanek med prvoligaši, je namreč že v jeseni povzročilo številne preglavice vijoličastim, kljub osvojeni lovoriki pa varovanci Darka Milaniča niso kar tako želeli prepustiti novih treh točk. V prid gostom je bila odsotnost pomembnega člena Aluminijeve vezne vrste Derricka Mensaha, ki s štirimi rumenimi kartoni tekmo spremljal zgolj s tribun. Zato pa so živce gostujočemu moštvu kravžljali napadalci, na fizično moč katerih je pred dvobojem opozoril tudi strateg kluba iz Ljudskega vrta. Tako Lovro Bizjak, kot tudi Žiga Škoflek sta že zatresla mrežo Mariborčanov, slednji prav avgusta na gostovanju pri vijoličastih, kjer so nogometaši s Kidričevega postali tudi edini, ki jim je uspelo v letošnji sezoni slaviti v 'mariborski trdnjavi'.

Maribor se je predstavil v zdesetkani zasedbi, seznam poškodovanih igralcev pa je iz tedna v teden daljši, pred kratkim se je nanj vpisal še Matej Palčič, zaradi prepovedi pa nista zaigrala niti Mitja Viler in Luka Zahović. Prav slednji se bori za strelsko krono v ligi, prestola pa ne bo mogel loviti na tekmi proti ekipi s Kidričevega. "Tekme z Aluminijem so nasploh posebna zgodba, vselej so proti nam izredno motivirani in ne vidim razloga, da ne bi v nedeljo videli zanimive tekme," je pred obračunom povedal Milanič. Kljub osvojenemu naslovu tako vijoličastim ostaja še nekaj 'laskavih dosežkov' s katerimi bi radi sklenili sezono, tudi rekordna razlika pred drugo uvrščeno ekipo lige. Slednja do sedaj sega v sezono 2001/12, ko so prav Mariborčani slavili državni naslov z 20 točkami prednosti pred drugo uvrščeno Olimpijo.

Aluminij - Maribor - 5
Aluminij - Maribor - 5 FOTO: Aljoša Kravanja

Polne tribune v Kidričevem so napeto pričakovale obračun domačega moštva z novim državnim prvakom, v tihem upanju na zmago ali vsaj točko. Gostje iz Maribora so pričakovano že kmalu po začetnem sodnikovem žvižgu vzeli žogo v svoje noge in se osredotočili na nasprotnikova vrata, čeprav so se kaj kmalu zbrali tudi domači, ki jim je že v začetnih minutah uspelo 'obiskati' nasprotnikovo polovico. Kljub temu so bili nevarnejši vijoličasti, medtem ko so domači priložnosti dobili predvsem iz protinapadov. Prvi nevarnejši strel je pripadel Marcosu Tavaresu, ki pa je bil pri tem nenatančen in žoga je romala levo mimo vrat vratarja Luke Janžekoviča, medtem ko je pred vrati gostov do priložnosti prišel Blaž Kramer, ki pa ni uspel zadeti iz težkega položaja. Zato pa je domačim uspelo zadeti v 18. minuti, ko je zmedo pred vrati Matka Obradoviča izkoristil Vedran Mesec, ki je izkoristil podajo Milana Kocića. Vijoličasti so se skušali maščevati, vendar žoga nikakor ni našla poti za hrbet domačega vratarja, na drugi strani pa je tudi domače moštvo skušalo še povišati svoje vodstvo. Prav domači so se izkazali za enakovrednega tekmeca, saj so z nekaj lepimi akcijami dodobra presenetili gostujoče prvake. Slednji so si sicer še naprej napadali in zadrževali žogo v svoji posesti, vendar so zaradi nespretnosti zapravili številne lepe priložnosti za izenačenje. Aluminij je nevarno zapretil tudi preko Francesca Tahiraja, vendar pa so Mariborčani uspeli žogo še pravočasno odbiti v kot, zato pa so bili nemočni nekaj minut zatem, ko se je med strelce vnovič podpisal Mesec. Kot da to še ni dovolj pa je dve minuti kasneje po podaji Nemanje Jakšiča zadel še Blaž Kramer, ki je z zadetkom postavil končni rezultat prvega polčasa 3:0.

Aluminij - Maribor - 3
Aluminij - Maribor - 3 FOTO: Aljoša Kravanja

V drugem polčasu je zelenico obsijalo sonce, ob tem pa tudi menjave za katere se je po slabi predstavi v prvem delu odločil Milanič. Na igrišče sta tako prišla Luka Uskoković in Aleks Pihler, prav slednji pa je kot prvi zapravil lepo priložnost za zmanjšanje zaostanka za domačimi. Prav tako lepa prilika se je ponudila Valonu Ahmediju, ki pa žoge ni uspel pravočasno podati odkritim soigralcem. Poskus vijoličastih so maščevali domači, streljal je Žiga Škoflek, na srečo gostov pa je žoga zadela zgolj prečko. Pred koncem tekme je gostom vendarle uspelo zadeti, za častni zadetek je poskrbel Dino Hotić.Aluminij se je tako veselil pomembnih treh točk v boju za obstanek, medtem ko se bo Maribor obračuna spominjal z grenkim priokusom, kljub že osvojenemu naslovu državnega prvaka.

Prva liga, 33. krog:
Aluminij – Maribor  3:1 (3:0)
Mesec 18., 42., Kramer 44.; Hotić 87.

Postavi:
Aluminij: Janžekovič, Turkalj, Jakšić, Kocić, Zeba, Mesec (od 60. minute Bizjak), Škoflek, Kramer (od 92. minute Rebernik), Muminović, Vrbanec, Tahiraj (od 89. minute Petrovič)

Maribor: Obradovič, Šuler, Vrhovec, Karničnik (od 69. minute Mertelj), Tavares (od 46. minute Pihler), Hotić (od 46. minute Luka Uskoković), Novaković, Bajde, Rajčević, Ahmedi, Bohar