22 točk Dragića za zmago v Bostonu

Boston, 18. 11. 2014 07.44 |

Kluba slovenskih predstavnikov v košarkarski ligi NBA sta bila sinoči uspešna. V obračunu ekip z najvišjima odstotkoma zmag je Memphis Bena Udriha premagal Houston s 119:93, Phoenix Gorana in Zorana Dragića pa je slavil v gosteh pri Bostonu s 118:114.

Goran Dragić je bil pri Phoenixu znova eden ključnih mož na parketu. Dosegel je 22 točk ob metu 9:15, zbral pa je še sedem podaj in šest skokov. Njegov mlajši brat Zoran ni dobil priložnosti za igro. S tem je Goran izenačil svoj strelski rekord v tej sezoni, zadnji dve točki pa je dosegel slabo minuto pred koncem, ko je Boston po dolgem času prišel do izenačenja. Ključna je bila nato ukradena žoga Erica Bledsoeja za vodstvo, junak Phoenixa pa je bil tokrat Markieff Morris, ki je s 30 točkami postavil osebni rekord v ligi NBA.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

"Dobro je, da smo se po dveh porazih vrnili v zmagovalne tirnice," je dejal trener Jeff Hornacek. Zmaga je za Phoenix hkrati lepa spodbuda pred nadaljevanjem niza petih tekem na vzhodu. Naslednja na vrsti je Philadelphia, ki je še vedno brez zmage.

Dobro partijo je odigral tudi Beno Udrih, ki je zbral 13 točk (met 5:8) in imel šest podaj. Njegov Memphis je bil za razred boljši od Houstonu in je po enajstih tekmah na vrhu lige.

"Ubili so nas," je po tekmi dejal trener Houstona Kevin McHale. In res so bili njegovi varovanci brez možnosti proti hitri in raznovrstni zasedbi Memphisa, pri kateri je imelo kar sedem igralcev dvomestno število točk. "Bali smo se tekme, saj je Houston ekipa, ki nas lahko premaga s 30 točkami razlike," je skrivnost uspeha izdal prvi strelec Memphisa Mike Conley (19 točk, 6 podaj).

Cleveland LeBrona Jamesa (22 točk) je po štirih zmagah izgubil proti Denverju, Miami pa je kljub odsotnosti Dwyanea Wadea prekinil niz treh porazov. Zmagal je na gostovanju pri Brooklynu.

V zgodovino pa se je znova vpisal Nemec Dirk Nowitzki. S trinajstimi točkami, ki jih je dosegel ob zmagi Dallasa proti Charlottu (107:80) je postal šele četrti igralec v zgodovini lige, ki je za isti klub dosegel vsaj 27.000 točk. Zdaj je v elitni družbi Michaela Jordana, Karla Malonea in Kobeja Bryanta.

Boston Celtics - Phoenix Suns 114:118
Memphis Grizzlies - Houston Rockets 119:93
Charlotte Hornets - Dallas Mavericks 80:107
Cleveland Cavaliers - Denver Nuggets 97:106
Brooklyn Nets - Miami Heat 83:95
Detroit Pistons - Orlando Magic 93:107
San Antonio Spurs - Philadelphia 76ers 100:75
Portland Trail Blazers - New Orleans Pelicans 102:93