Afriški pokal: Ekvatorialna Gvineja prvenstvo odprla z remijem, Gabonu prva zmaga

Bata, 17. 01. 2015 22.00 |

V Ekvatorialni Gvineji se je začelo 30. afriško nogometno prvenstvo. Na prvi tekmi je gostiteljica igrala neodločeno 1:1 proti Kongu, na drugi tekmi pa je Gabon premagal Burkino Faso z 2:0.

Ekvatorialno Gvinejo je pred 35.000 gledalci v 16. minuti v vodstvo popeljal kapetan Emilio Nsue, Kongo pa je pritisk proti domačim vratom kronal tri minute pred koncem, ko je zadel Thievy Bifouma. Na drugi tekmi je Gabon povedel v 19. minuti, ko je zadel soigralec Kevina Kampla pri Borussii Dortmund Pierre-Emerick Aubameyang, vodstvo pa podvojil v 72. minuti prek Malicka Evoune.