Aguerov šov za novo, prepričljivo zmago 'meščanov', Martial Unitedov junak na gostovanju pri Burnleyu

London, 20. 01. 2018 20.54 |

V 24. krogu angleške Premier lige so nogometaši vodilnega Manchester Cityja po odlični predstavi Sergia Küna Aguera, ki je dosegel klasičen 'hat-trick', z izidom 3:1 na domači zelenici ugnali Newcastle. Mestni rival varovancev Pepa Guardiole Manchester United je po odločilnem zadetku Anthonyja Martiala vknjižil pomembne tri točke na gostovanju pri Burnleyu, medtem ko sta Chelsea in Arsenal prišla do visokih zmag proti Crystal Palacu oziroma Brightonu.

Vodilno moštvo angleškega nogometnega prvenstva Manchester City je z novo, prepričljivo zmago - tokrat so bili varovanci Josepa 'Pepa' Guardiole na domači zelenici s 3:1 boljši od Newcastla - znova povišal svojo prednost pred najbližjim zasledovalcem na ligaški razpredelnici, mestnim rivalom Manchester Unitedom na 12 točk.

Na Etihadu je s klasičnim 'hat-tricom' zablestel odlični argentinski napadalec Sergio Kün Aguero, za 'srake' pa je častni zadetek dosegel Jacob Murphy v 67. minuti. Rdeči vragi so 'preživeli' zahtevno gostovanje pri Burnleyu, kjer jih je z odločilnim zadetkom v 54. minuti novih muk odrešil prisebni Anthony Martial

Odlični Argentinec Sergio Kün Aguero je s klasičnim 'hat-trickom' poskrbel za novo, prepričljivo zmago Manchester Cityja nad Newcastlom (3:1). FOTO: AP
'Topničarji' so se (nepričakovano) znesli nad Crystal Palacom
Arsenal, ki že nekaj zadnjih sezon igra po sistemu 'toplo-hladno', je tokrat pred svojimi privrženci povsem nadigral in ponižal moštvo Crystal Palaca. Sam podatek, da so varovanci francoskega stratega Arsena Wengerja po zgolj 22-ih minutah vodili že z neverjetnih 4:0, dovolj zgovorno priča o razmerju moči med tekmecema na polnem Emiratesu.

Mrežo gostov je v 6. minuti načel Nacho Monreal. Le štiri minute pozneje je na 2:0 povišal Alex Iwobi, Laurent Koscielny pa je v 13. minuti napovedal Palacu pravo malo katastrofo. Ko so gostje komaj ujeli malce sape po začetnem rezultatskem šoku, je v 22. minuti, ko je bil za domače uspešen tudi Alexandre Lacazzette, na glavnem ekranu pisalo že 4:0.

Unitedov Anthony Martial je z zadetkom v 54. minuti odločil dvoboj na gostovanju pri Burnleyu. FOTO: AP

Chelsea z novimi tremi točkami ohranil tretje mesto na lestvici
Varovanci temperamentnega Antonia Conteja so na gostovanju pri Brightonu pokazali svoj šampionski obraz iz minule sezone, ko so s potrpežljivo in taktično disciplinirano igro skozi vseh 90 minut lomili svoje nasprotnike.

Tokrat jo je 'skupil' Brighton, ki ob razpoloženem londonskem dvojcu Eden Hazard - Willian ni imel nikakršnih možnosti za presenečenje. pri je mrežo domačih načel že v 3. minuti, drugi pa je izid na 2:0 povišal le tri minute pozneje, torej v 6. Izjemni Belgijski reprezentančni ofenzivni vezist je bil vnovič uspešen v 77. minuti, ko je izkoristil lepo podajo Victorja Mosesa, slednji pa je minuto pred koncem rednega dela srečanja postavil končni izid 4:0 za 'blues'.

Angleško državno prvenstvo, 24. krog, izidi:
Brighton and Hove Albion - Chelsea 0:4 (0:2)
0:1 Hazard 3., 0:2 Willian 6., 0:3 Hazard 77., 0:4 Moses 89.

Arsenal - Crystal Palace 4:1 (4:0)
1:0 Monreal 6., 2:0 Iwobi 10., 3:0 Koscielny 13., 4:0 Lacazette 22., 4:1 Milivojević 78.

Burnley - Manchester United 0:1 (0:0)
0:1 Martial 54.

Everton - West Bromwich Albion 1:1 (0:1)
0:1 Rodriguez 7., 1:1 Niasse 70.

Leicester City - Watford 2:0 (1:0)
1:0 Vardy 39./11m, 2:0 Mahrez 91.

Stoke City - Huddersfield Town 2:0 (0:0)
1:0 Allen 53., 2:0 Diouf 69.