Vancouver, 06. 07. 2015 07.36 |

V finalu svetovnega nogometnega prvenstva za ženske v Kanadi je reprezentanca ZDA nadigrala Japonke s 5:2 in tako tretjič v zgodovini postala najboljša ekipa na svetu. Najboljša igralka tekme je bila Carli Lloyd, ki je kot prva v finalih SP dosegla tri zadetke.

• Veselje po ZDA po osvojitvi naslova svetovnih prvakinj
    01:53
    Veselje po ZDA po osvojitvi naslova svetovnih prvakinj
  • Navijači finalistk nogometnega SP
    01:49
    Navijači finalistk nogometnega SP

Američanke so tekmo praktično odločile že v uvodnih petnajstih minutah. V tem času so namreč dosegle kar štiri zadetke, Carli Lloyd tri in Lauren Holiday enega, tako da je bil preostanek dvoboja več ali manj formalnost. Japonke so sicer v drugem polčasu zaostanek znižale na 2:4, a že dve minuti kasneje, v 54. minuti, so Američanke znova zadele in spet imele tri zadetke naskoka. "Presrečna sem zaradi zmage ter naziva najboljše igralke turnirja. Zaenkrat se vse skupaj zdi kot sanje," je po dvoboju dejala Lloydova, velik odmev pa je imela zmaga tudi med vidnejšimi osebami v ZDA. Tako se prek socialnih omrežjih oglasih celo predsednik ZDA Barack Obama. "Kakšna zmaga ekipe ZDA. Odlična predstava Carli Lloyd. Država je ponosna na vas," je tvitnil Obama in dodala: "Čim prej pridite s pokalom v Belo hišo." Med drugimi sta se oglasila tudi košarkar Kobe Bryant in golfist Tiger Woods. "Magistralno," je zapisal Bryant, "Rad imam, ko gledam nastajanje zgodovine. Gremo ZDA," pa je čestital Woods.

Hope Solo
Hope Solo FOTO: Reuters

ZDA so prva reprezentanca, ki se lahko pohvali s tremi naslovi svetovnih prvakov. Najboljše so bile že 1991 in 1999. Hkrati imajo še eno srebrno medaljo in tri bronaste. To pomeni, da so na vseh sedmih prvenstvih igrale v polfinalih in nikoli niso ostale brez odličja.

V tekmi za tretje mesto je Anglija premagala Nemčijo z 1:0.