Ameriški nogometaši osvojili zlati pokal zveze CONCACAF

Washington, 27. 07. 2017 14.08 |

Reprezentant Združenih držav Amerike Jordan Morris je v izdihljajih finalnega obračuna za zlati pokal zveze Concacaf (Severna, Srednja Ameika, Karibsko otočje) z odločilnim zadetkom za končnih 2:1 poskrbel za veliko slavje svojih rojakov. Jamajčani so tako ostali praznih rok, Američani pa so osvojili že svoj šesti zlati pokal.

Ameriški nogometaši so v finalu zlatega pokala zveze Concacaf na stadionu Levi's v Santa Clari zahvaljujoč zadetku Jordana Morrisa v 89. minuti z 2:1 premagali Jamajko. To je še šesti zlati pokal za reprezentanco ZDA, ki zdaj zaostaja le še za Mehiko, ki jih ima sedem.

Jordan Morris je z odločilnim zadetkom v 89. minuti finalnega obračuna za zlati pokal zveze Concacaf poskrbel za veliko slavje svojih rojakov. FOTO: AP

Reggae boyz je tik pred odhodom na odmor presenetil Jozy Altidore z zadetkom v 45. minuti, v drugem polčasu pa so v 50. minuti prek Je-Vaughna Watsona prišli do izenačenja. Obe ekipi sta imeli nekaj lepih priložnosti iz prostih strelov v zadnjih desetih minutah tekme, a nobeni ni uspelo doseči zadetka. Nato pa je Gyasi Zardes z lepo podajo našel Morrisa, ki je z bližine, s kakšnih 11 metrov zadel za zmago na turnirju nogometne zveze Severne, Srednje Amerike in Karibskega otočja.

Američani pod taktirko selektorja Bruca Arene, ki se je na selektorsko klop usedel novembra lani, še niso izgubili tekme.