Arsenal izkoristil neumnost Pedra in po 11-metrovkah prišel do popolnega preobrata v angleškem superpokalu

London, 06. 08. 2017 17.02 |

Nogometaši Arsenala so zmagovalci angleškega superpokala. Pred skoraj devetdesettisočglavo množico na Wembleyju so slavili proti Chelseaju po streljanju enajstmetrovk, potem ko se je redni del tekme zaključil z 1:1. To je bila še petnajsta lovorika v tem tekmovanju za topničarje.

Kolašinac je s strelom z glavo vrnil Arsenal v igro, na koncu pa so topničarji slavili po enajstmetrovkah. FOTO: AP

Nogometaši Chelseaja so povedli v prvi minuti drugega polčasa, ko je obrambi Arsenala pobegnil Victor Moses. Nigerijski nogometaš je izkoristil lepo podajo Garyja Cahilla in rutinirano premagal nemočnega Petra Čecha. Ko je že kazalo, da imajo modri stvari pod nadzorom in da bodo tekmo zanesljivo pripeljali do konca, je neumnost v 80. minuti storil Pedro Rodriguez, ki si je po grobem startu prislužil neposredni rdeči karton. Dobro minuto kasneje so nogometaši Arsenala uspeli izenačiti na 1:1. Z glavo je po podaji Granita Xhake s prostega strela zadel rezervist Sead Kolašinac, ki je priložnost za igro dobil po grdi poškodbi Pera Mertesackerja v prvem polčasu. Reprezentant Bosne in Hercegovine, poletna okrepitev iz Schalkeja, se je osamljen dobro znašel v kazenskem prostoru in z natančnim strelom matiral nemočnega belgijskega vratarja Thibauta Courtoisa. Tekma se je povsem razživela v sodnikovem podaljšku, ko so se nevarne priložnosti kar vrstile na obeh straneh, a nobeni od ekip ni uspelo zatresti mreže nasprotnika.

Sledilo je izvajanje enajstmetrovk (brez podaljška), v katerem so več znanja in sreče pokazali nogometaši Arsenala. Enajstmetrovko – izvajalo se je po sistemu ABBA - za Chelsea je prvi zgrešil vratar Courtois, ki je presenetljivo dobil priložnost za strel z bele točke. Sledil je še zgrešen strel poletne okrepitve Alvara Morate, medtem ko topničarji niso zapravljali enajstmetrovk in po zadetem strelu Olivierja Girouda v četrti seriji je bilo jasno, da so naslov superpokalnega prvaka osvojili nogometaši Arsenala.