Arsenal izpadel, Liverpool naprej po maratonskih enajstmetrovkah

London, 24. 09. 2014 10.53 |

Nogometna kluba Arsenal in Everton sta končala tekmovanje angleškega ligaškega pokala. Londončani so doma izgubili proti Southamptonu (1:2), medtem ko je Swansea izločil Everton s 3:0. Liverpool pa je napredoval po rekordnem izvajanju enajstmetrovk.

Suso je dosegel gol v podaljšku, a Liverpool je napredoval šele po izvajanju enajstmetrovk. FOTO: Reuters

Nogometaši Liverpoola so se na Anfieldu v osmino finala angleškega ligaškega pokala uvrstili po rekordnih 30 enajstmetrovkah. S 14:13 so izločili Middlesbrough. V deseti minuti so rdeči v vodstvo prišli preko komaj 17-letnega Jordana Rossiterja, nogometaši Middlesbrougha so izenačili v 63. minuti, ko je zadel Adam Reach. To je bil tudi izid rednega dela. Liverpool je v podaljšku v 109. minuti povedel z zadetkom Jesusa Susa. Vse je kazalo, da je tekma odločena, a je nato v 122. minuti z bele točke izenačil Patrick Bamford.

Sledilo je izvajanje enajstmetrovk. V prvi seriji je vratar Liverpoola Simon Mignolet ubranil enajstmetrovko Middlesbrougha, zmago pa je za domačine v peti seriji zapravil Raheem Sterling. Nato so bili nogometaši z bele točke uspešni kar dvajsetkrat zapored, zadela sta tudi oba vratarja. V 15. seriji je strel z enajstih metrov zapravil Albert Adomah in napredovanja se je veselil Liverpool.

Izpadel je tudi lanski finalist angleškega ligaškega pokala Sunderland. Z 2:1 ga je izločil Stoke City.