Atleti po zaslugi Torresa na drugem mestu španske Primere, Oblak ohranil mrežo nedotaknjeno

Madrid, 16. 12. 2017 22.27 |

Nogometaši madridskega Atletica so v 16. krogu španskega prvenstva vknjižili nove tri točke in se po zmagi nad Alavesom ter spodrsljaju Valencie zavihteli na drugo mesto. Zmago Atletom je zagotovil Fernando Torres, mreža Jana Oblaka pa je tudi tokrat ostala nedotaknjena (1:0).

Madridski Atletico je na domačem stadionu Metropolitano vknjižil novo zmago proti Alavesu. Madridčani, ki so se pred dnevi morali posloviti od elitnega evropskega tekmovanja, rane celijo v domačem prvenstvu, kjer že vse od lanske sezone niso utrpeli poraza.

Fernando Torres se je podpisal pod edini zadetek na tekmi.
Fernando Torres se je podpisal pod edini zadetek na tekmi. FOTO: AP

Za to je v veliki meri zaslužen tudi izjemni slovenski čuvaj vrat Jan Oblak, ki je tudi po obračunu z Alavesom ohranil mrežo prazno. Četa Diega Simeoneja sicer na zelenici ni blestela, kljub temu pa je pričakovano že od prve minute narekovala nogometni ritem. Napadi domačih niso obrodili sadov vse do 74. minute, ko se je med strelce vpisal ljubljenec domačega občinstva Fernando Torres. Slednji je izkoristil lepo podajo Šimeta Vrsaljka in brez težav premagal gostujočega vratarja ter zagotovil rdeče belemu moštvu nove tri točke, ki so Atlete po porazu Valencie ponesle na drugo mesto španskega prvenstva.