Atleti s pokrom zadetkov ugnali Lleido: Diego Costa z golom kronal svoj povratek v vrste rojiblancosov

Lleida, 03. 01. 2018 20.01 |

V osmini finala španskega pokala so varovanci Diega Simeoneja gostovali v Kataloniji pri Lleidi. Favorizirani Atleti so že v prvem polčasu povedli po zadetkih Diega Godina in Fernanda Torresa, v drugem pa je usodo Lleide zapečatil povratnik Diego Costa (4:0). Jana Oblaka je v vratih nadomestil vratar Moya.

Madridski Atletico je v osmini finala španskega pokala gostoval v Kataloniji, pri tretjeligašu Lleidi. Rdeče beli so skušali tudi brez slovenskega čuvaja mreže Jana Oblaka opravičiti vlogo favorita, v moštvu Diega Simeoneja pa so manjkali še številni nogometaši prve enajsterice.

Antoine Griezmann je tekmo spremljal s klopi za rezerviste, v igro je vstopil ob menjavi Fernanda Torresa. FOTO: AP

Zato pa sta s karavano odpotovali novi okrepitvi Atletov, Diego Costa in Vitolo, ki sta se klubu pridružila s prvim dnem novega leta, takoj potem ko je potekla kazen, ki je klubu prepovedovala kupovanje novih igralcev. Kljub temu povratnik v vrstah Atletica tekmo začel na klopi za rezerviste, zato pa je namesto njega v prvem polčasu mrežo domačega moštva zatresel Diego Godin, ki je z glavo izkoristil podajo Yannicka Carrasca, štiri minute za tem pa se je med strelce vpisal še Fernando Torres.

V drugem polčasu je v igro po menjavi Angela Corree vstopil Costa, ki se je pet minut po prihodu v igro že veselil svojega prvega zadetka, končni rezultat pa je z golom v izdihljajih tekme postavil Antoine Griezmann.