Aubameyang poskrbel za prvi ligaški poraz Bayerna pod vodstvom Ancelottija

Dortmund, 19. 11. 2016 20.30 |

Nogometaši Borussie Dortmund so na nemškem Der Klassikerju na Westfalenstadionu premagali zasedbo Bayerna z 1:0. Edini gol na tekmi je zabil prvi strelec bundeslige Pierre-Emerick Aubameyang v 11. minuti tekme. Po porazu Bayerna je jasno, da bo prvič v zgodovini Leipzig naslednji krog pričakal na prvem mestu bundesligaške lestvice.

Aubameyang je bil prvo ime derbija v Dortmundu.
Aubameyang je bil prvo ime derbija v Dortmundu. FOTO: AP

Prvi strelec bundeslige Pierre-Emerick Aubameyang je domače nogometaše Borussie v Dortmundu popeljal v vodstvo v 11. minuti in s tem vknjižil še dvanajsti zadetek v tej sezoni. Bayern je sicer prišel do zadetka prek Francka Riberyja v 55. minuti tekme, a je glavni sodnik Tobias Stieler gol Francoza razveljavil zaradi prepovedanega položaja. V nadaljevanju je s pravo bombo z razdalje poskusil še izkušeni Xabi Alonso, a je nastreljal zgolj okvir vrat. Aubameyang bi vodstvo Borussie lahko povišal na 2:0, ko je v 71. minuti sam stekel proti Manuelu Neuerju, a se je nemški reprezentančni vratar izkazal z obrambo. Na koncu je Dortmund odbil vse napade gostov za prestižno zmago na Der Klassikerju.

Bayern bo tako s 24 točkami ostal na drugem mestu, kjer bo do vsaj do 12. kroga ostal letošnja senzacija RB Leipzig. Ta je že sinoči prišel do zmage v Leverkusnu in to kljub temu, da je za Bayer zadel Kevin Kampl.