Kaiserslautern, 26. 03. 2015 09.23 |

Svetovni nogometni prvaki Nemci bi se na prijateljskem obračunu skorajda opekli. Proti Avstralcem so namreč zaostajali z 2:1, v Kaiserslauternu pa ob koncu vendarle iztržili prijateljski remi. Za končnih 2:2 je zabil Lukas Podolski.

Lukas Podolski
Lukas Podolski FOTO: Reuters
Nemška nogometna reprezentanca ni pričakovala mučenja proti Avstralcem. Svetovni prvaki, ki so dvoboj odigrali z nekoliko spremenjeno udarno enajsterico – dvoboj so s klopi za rezerve spremljali tudi Bastian Schweinsteiger, Thomas Müller in Toni Kroos – so bili namreč na pragu poraza. Po vodstvu . V 17. minuti se je med strelce vpisal Marco Reus, nato pa so dva gola zabili gostje.

Najprej je v 40. minuti izenačil James Troisi, za prvo in edino vodstvo gostov na obračunu pa je v 50. minuti poskrbel Mile Jedinak. Elfu je grozil eden bolj bolečih porazov, sploh, ker gre za papirnato veliko skromnejšega tekmeca, a najhujše je v 81. minuti preprečil Lukas Podolski. Dvoboj se je tako končal s prijateljskih 2:2.

Tudi nemški nogometaši so se spomnili na letalsko nesrečo.