'Baskovski palček' drago prodal svojo kožo, Barcelona po zadetkih Suareza in Albe do novih treh točk

Eibar, 17. 02. 2018 17.05 |

V 24. krogu španskega prvenstva so nogometaši Barcelone gostovali pri Eibarju, ki je sicer z enakovredno predstavo dokazal, da sodi v zgornji del lestvice (2:0). Ob številnih neizkoriščenih priložnostih domačih, je zadetek v prvem polčas vknjižil Luis Suarez, končni rezultat pa je v 89. minuti postavil Jordi Alba.

Nogometaši Barcelone z enim očesom že pogledujejo proti osmini finala Lige prvakov, gostovanju na Stamford Bridgeu, kjer se bodo pomerili z varovanci Antonija Conteja. Še pred tem pa so se v 24. krogu španskega prvenstva merili z Eibarjem, ki je v septembru z 6:1 klonil na Camp Nou, tokrat pa je Kataloncem povzročil nemalo težav.

Lionel Messi je prispeval podajo za prvi zadetek Kataloncev.
Lionel Messi je prispeval podajo za prvi zadetek Kataloncev. FOTO: AP
Obračun med Barcelono in Chelseajem si lahko v torek, 20. februarja ob 20.30 ogledate tudi na Kanal A in VOYO.

Po zadnjih dveh remijih v Primeri Division se je prednost pred drugouvrščenim Atleticom iz Madrida zmanjšala na sedem, zato je bil cilj čete Ernesta Valverdeja jasen. Zmaga bi jim vlila še dodatno samozavest pred težkim obračunom, ki jih čaka v Londonu.

Vendar pa je bila naloga vse prej kot enostavna, saj se je Eibar izkazal za tekmeca enakovrednega katalonskemu biseru. Domači so tako zapretili že v prvem napadu, vendar pa ciljali previsoko in žoga je poletela čez vrata Marca-Andreja ter Stegna. Eibar je v uvodnih minutah prevzel pobudo na zelenici, vse dokler 'Barcin' napad ni zmotil ritma domačih nogometašev.

Luis Suarez je po hitri akciji uspel preigrati domačega čuvaja mreže, vendar pa se je v napadu zapletel in žoga je pristala v nogah varovancev Joseja Mendilibarja, ki so se maščevali z močnim strelom na vrata ter Stegna, vendar bili pri zaključku nenatančni. Tudi nadaljevanje je potekalo v znamenju domačega moštva, ki je nevarno ogrožalo vrata gostov, v 13. minuti se je po izvajanju iz kota izkazal Ivan Ramis, ki pa z glavo ni uspel ukaniti nemškega vratarja.

Luis Suarez se je prvi vpisal na listo strelcev.
Luis Suarez se je prvi vpisal na listo strelcev. FOTO: AP

Tri minute kasneje pa so se gostje le uspeli zbrati, po lepo podaji Lionela Messija, ki je domača obramba ni uspela prestreči, je žogo v noge dobil Suarez, ki je brez težav opravil z domačim čuvajem mreže. Domači ljubljenci se po prejetem zadetku niso vdali in še naprej ogrožali vrata gostov, najbliže zadetku je bil brez dvoma Fabian Orellana, ki je zatresel prečko.

Pred koncem polčasa pa so se vnovič zatresla vrata ,tokrat na drugi strani igrišča. Po akciji, podobni tisti, ki je v sredini polčasa obrodila sadove, je žoga pristala pri Suarezu, ki pa se ni odločil za strel temveč je podal nazaj Messiju, slednji je streljal na vrata Marka Dimitrovića, vendar zatresel vratnico.

Po navdušujoči predstavi v prvem polčasu je 'baskovski palček' tudi v drugi polčas krenil napadalno. Z agresivno igro niso dovolili Barceloni, da razvije igro iz zadnje vrste, z razpoloženo prvo vrsto pa so pretili vratom ter Stegna ter si zagotovili številne lepe priložnosti, ki pa jih je katalonska obramba v zadnjem trenutku uspela zaustaviti.

Suarez je vknjižil še svoj sedemnajsti zadetek v španskem prvenstvu.
Suarez je vknjižil še svoj sedemnajsti zadetek v španskem prvenstvu. FOTO: AP

Po rdečem kartonu v 66. minuti pa se je tehtnica na zelenici prevesila v prid Valverdejevim varovancem. Z igrišča je po drugem rumene kartonu moral oditi sicer odlično razpoloženi Orellana, ki je proti sodniku zalučal nekaj jeznih besed.

Barcelona je pritisnila na vrata Dimitrovića, ki pa se je izkazal po strelu Messija, v naslednjem napadu pa je moral posredovati tudi ter Stegen, Takashi Inui je z lepim strelom v sredino vrat zaposlil nemškega vratarja. Tekmo je v 89. minuti odločil Jordi Alba, ki je bil s strelom v sredino vrat nevaren že v prejšnjem napadu, v izdihljajih polčasa pa se je z močnim udarcem ob levi vratnici zapisal med strelce.

+11
Ko bo potrebno,boste spet videli atomski nogomet Barcelone. V torek chelsea sploh ne bo vedel kje imajo rit in kje glavo!
rolica
17. 02. 2018 22.35
+9
Ma dokler ni odigrano je brez veze govoriti...tudi za psg se je govorilo da bo nabil real pa je bilo obratno...bi pa bilo lepo videti kaj takega
RdečiKarton
18. 02. 2018 08.59
+1
Ne vem če sta opazila ampak Piquec je igral z debelo obvezo na kolenu. Očitno poškodba iz prejšnje tekme ni sanirana. Ima kader pa je vseeno vztrajal pri Piqueju. Bojim se, da bo tudi na tekmi s Chelsea postavil Piqueja v prvo postavo in s tem riskiral še hujšo poškodbo edinega pravega (in visokega) branilca. Mina ne verjamem da je zrel ampaki tip je res hrust.
mmickica
18. 02. 2018 10.07
+3
Po moje bo Pique odigral še tekmo s Chelsajem, potem ga pa ne bomo videli dva tedna, da si zaliže rane. Mina bo imel takrat dovolj časa, da pokaže, kaj zna. Meni se je sicer že na prejšnji tekmi zdel več kot soliden, tako da mislim, da ni panike. Mogoče bo že proti Chelseaju moral zamenjati Piqueja...
RdečiKarton
18. 02. 2018 10.34
+2
Mina je neverjeten. Visok, čokat, hiter in okreten. če kdo lahko on preseže Piquejevo igro v kazenskem prostoru.
-14
ma u ligi prvakov nima šans barca-nažalost!!!
Janezcesnik
17. 02. 2018 21.25
+6
ehjaehja
17. 02. 2018 21.19
-21
gotofi ste:) 2 mesca ste se šopirili žalili bili v svojem svetu,sedaj je čas da se vam vrne milo za drago:)) že ta teden boste spoznali bridko resnico:)
Janezcesnik
17. 02. 2018 21.26
+13
ce kdo tu zali si to ti...ot.rok ko nima pojma u fusbalu sam o svojem malem smok.iju in posterju od crja...pojma nimas
xxman.y
17. 02. 2018 22.01
+12
Barci ni treba več vsega zmagovat v prvenstvu, liga prvakov pa je drugo tekmovanje. vbij si že enkrat to v svojo počasno glavo...
Barcafansince
18. 02. 2018 13.39
bomo videli, kako bo na koncu =) na tvojem mestu zapiramvamusta bi zadrzal takšne komentarje zase.
+1
katastrofa, so tej sodniki..
RdečiKarton
18. 02. 2018 08.50
-1
Če sodnik ni piskal prepovedanega položaja Suareza ob prvem golu, ga ni bilo. Ni kaj jamrat. Če bi bil žleht in škodoželjen v stilu infantilnih barca fanov, bi napisal; "ko Barca igra slabo, pridejo sodniki na pomoč" Ampak Barca je zasluženo zmagala.
saturnsky23 saturnsky23
17. 02. 2018 20.55
+9
Neke kritike okrog vodenja so na mestu, pa vendar smo lahko zadovolni. Zadovolni, da je Messi tu. Lahko rečemo odkrito, to pa lahko rečemo, da nobeden na svetu, ne naprej ne nazaj, ni sposoben takšnih filigransko natančnih podaj, ki rešujejo, odločajo tekme. Dobesedno je Leo nogometno računalniški ekspert.
dajno
18. 02. 2018 12.11
+2
Dodaj še vrhunsko vodeno podajo Kutinja, za gol in par vrhunskih asistenc messiju
ehjaehja
17. 02. 2018 20.47
-22
Bleda tekma v krizi so,rešujejo jih le sodniki in OGROMNO SREČE:) ampak ne bo trajalo večno chelsea jih bo spržu da ne bodo vedeli kje so HEHEHEEH
Janezcesnik
17. 02. 2018 21.02
+7
sodnik jim piska ofsajde ko jih ni realu jih pa ne piska ko je ofsajd u tem je razlika sam :) pravi biser si ti ka sta krj tvoja dva studirala da sta se spocela...kej dobrega sigurno ne
BBarca
17. 02. 2018 20.26
+7
Danes je bila redkost, da tekme nisem gledal, a sem na hitro pogledal bistvene stvari. Nekateri pač niste nikoli zadovoljni. Že res, da je bila Barcelona nadigrana (sploh prvi polčas), a danes so pa res bile pomembne le 3 točke, da se ohrani razdalja pred Atleticom. V torek je Chelsea, ki ima en dan več počitka, je igral bistveno lažjo tekmo in igra prvo srečanje doma. Itak da bo Valverde poskusil potrošiti čim manj energije proti Eibarju, ki pa se bori za ligo evropa in je par tednov nazaj sesul Sevillo s 5:1. Jaz Valverdeju ne oporekam kar se tiče takšne igre vsake toliko časa (sploh zaradi zgoraj naštetih razlogov); edino kar mu zamerim je, da Semedo ne igra praktično nič, in da Roberto ne igra v sredini namesto Paulinha, ki se je v zadnjem času izgubil (prej je še dal kak gol, zdaj še to ne več). Bomo videli v torek, kako bo vse skupaj izgledalo.
mmickica
18. 02. 2018 08.47
+2
Imaš prav glede Paulinha, ni več v formi. Se pa Coutinho prebuja, imam občutek. Škoda le, da ne sme igrati v LP.
BBarca
18. 02. 2018 09.37
+1
Mogoče bo pa Dembele dobil nekaj minut. S svojo hitrostjo zna narediti kar nekaj problemov v obrambi Chelsea-ja.
idiu3krasne
17. 02. 2018 20.01
+20
Dejstvo je da se je Barca vidno šparala (med tednom igra v LP)...Eibar je vedel da barca na vrat na nos nebo harala po igrišču in so koristil dane situacije...ampak Barca je vseeno kazala da tekmo hoče in mora dobit ...to je to ...goli so zmage... igra za pozabo...Valverde dobro ve kaj dela.
-10
Sploh ne vem kje naj začnem... Valverde nam je že spet serviral dr.ek prevlečeno z zlatom - zlato sta v tem primeru Messi in Suarez, ostalo je vse dr.ek (predvsem Paulinho). Da začnem pri njem - kaj naj bi on počel v igri mi ni čisto jasno. Bil naj bi vezist, v resnici pa je vse prej kot to. Izgublja žoge, v obrambi tudi ni ne vem kaj... Samo Valverde ve, kaj naj bi počel, nihče drug. Na njegovi poziciji bi lahko igral Sergi Roberto, ki je odličen vezist, vendar zaradi Valverdejevih "genialnih" prebliskov igra na boku, kjer še zdaleč ne igra tako dobro. Na tej točki pridem do Semeda in Dembeleja. Kaj je Semedo naredil hudega Valverdeju, da že tri tedne sedi na klopi ne vem, ampak čedalje bolj se mi zdi da ga želi Valverde uničiti. Menjava v 90. minuti? To je navadno norčevanje milo rečeno. Če bi bil jaz Semedo, bi že zdavnaj zahteval prodajo v drug klub. Potem pridemo tudi do Vidala... Če bi imel Valverde kaj v glavi bi začel z Vidalom na desni strani, ne pa z nesposobnim Paulinhom, nato pa bi Dembele lahko dobil zadnjih 15-20 minut igre. Skratka, današnja tekma je zopet pokazala, da je Valverde z glavo še vedno v Bilbau in s tem tudi trener za male klube. Mislim, Eibar je igral presing z igralcem manj, Barca pa bunker in na dolge žoge!!! Če bi mi kdo še lani dejal, da bo Barca igrala tako kot igrajo Mourinhove ekipe bi mu dejal, da se mu je zmešalo. S tako igro se Barci proti Chelseaju ne piše nič dobrega, ker enostavno ne bo zabila gola. Samo upam lahko, da Valverde na koncu sezone ne glede na vse dobi čevelj, to ni več gledljivo.
idiu3krasne
17. 02. 2018 19.58
+13
dobro si se naspisal...če prav vse nekako drži ampak pozabljaš da barca špara moči za LP zakaj ...zmaga tak ali drugače...3 točke štejejo ...to je to...Valverde je dobil kaj je iskal ...pokurili se pa niso kaj dosti...Eibar pa je bil že na škrgah
CURVANORD Zanetti
17. 02. 2018 20.00
+7
Res vam Valverde servira d.r.e.k, zato pa je Barca letos se vedno brez poraza v la ligi. Res si biser,
idiu3krasne
17. 02. 2018 20.02
+10
dejansko je Eibar igral kolikor jim je barca pustila...to je to.
17. 02. 2018 20.08
+1
Natančna analiza. Valverde je bil sprva všečen. Zdaj je očitno, da ima slabosti identične Tata Martinu in še slabšemu Enriqeju, ki niso vredni reputacije in velike Barcelone. Nekako so se igralsko dopolnili, a je igra še vedno brezkrvna, anemična. Že doma z Getafejem in danes so jo tudi dobro odnesli. enostavno ni srečne roke okrog trenerja. Tudi tisti ki ne maramo Real, se je tu za priklanjat kemiji, silini, požrtvovalnosti.
MadMax_
17. 02. 2018 20.42
+1
felipao ne bodi tak kritičen..barca je odigrala taktično tekmo, eibar pa tolko kot jim je dovolila barca. res da ni bla gledljiva tekma ampak vseeno važne so 3 točne in valverde ma zaupanje vsaj 90% navijačev. boš videl v torek bo igra čist drugačna :) Lp
Felipao
17. 02. 2018 21.34
+3
Morda sem res preveč kritičen, ampak pozabljate na eno stvar... Da je Barca že večji del sezone negledljiva, zadnje čase pa sploh ne vem ali gledam Barco ali Juventus. Denimo že proti Getafeju in Espanyolu je bila igra bolj tako tako, danes pa je Eibar celo nadigral Barco v posesti. Nazadnje je Barca (dokaj) atraktivno odigrala proti v Realu, od takrat pa... Hja, brez Suarez in predvsem Messija bi imela še par remijev več kot jih ima.
Felipao
17. 02. 2018 21.36
+3
@Zanetti, se opravičujem če je tebi tako mučenje žoge všeč, navsezadnje ti je očitno le bolj všeč italijanski stil. Jaz pač verjamem v Barcino tradicijo, v napadalno igro in presing, ne pa da Eibar igra presing z igralcem manj!! To je tisto kar me moti, da Barca še ko je v prednosti pod Valverdejem ne gre bolj v napad. Če bi mi bila pomembna izključno igra na rezultat bi navijal za Juve ali pa dandanašnji za Man U, ne pa za Barco. Če si gledal tekmo si najbrž opazil, da je Barca na trenutke celo igrala na dolge žoge. 100% Mourinhova šola, samo še Fellaini manjka.
RdečiKarton
18. 02. 2018 08.53
+0
Valverde si lahko privošči eksperimente pa čeprav pogojno uspešne. Ne razumem pa zakaj pušča na klopi 250mio € in daje igralce na položaje ki jim ne pašejo.
mmickica
18. 02. 2018 09.06
+2
Se strinjam z idiu3krasne! Vse to bomo doživeli v LP, sem prepričana, v La.ligi mu to ni potrebno in želi jo pripeljati h koncu s čim manj napora in da čim manj pokaže nasprotnikom. Valverde je, vsaj meni, že zdavnaj dokazal, da še kako dobro ve, kaj počne. Tudi Dembeleja bomo še videli, mogoče že v torek.
mmickica
18. 02. 2018 09.09
Felipao, glede negledljivosti sicer malce pretiravaš, ni na vseh tekmah tako. Še posebej pa v LP igra povsem drugače, meni izjemno všečen nogomet. Preveč je tekem, da bi vse igrali lepo in na polno.
kvapaje?
17. 02. 2018 19.41
+7
24ur: Z igrišča je po drugem rumene kartonu moral oditi sicer odlično razpoloženi Orellana, ki je proti sodniku zalučal nekaj jeznih besed. No to pa sploh ni res..drugega rumenega je dobil ker je namerno boksnil žogo stran..
RdečiKarton
18. 02. 2018 08.54
To me spomne na El Clasico, ko je Messy nalašč nabil žogo v navijače med katerimi so bili tudi otroci in ostal nekaznovan... Ni kaj dodat. Sodnik je bil res strog do Eibarja.
grevid
17. 02. 2018 19.23
+2
Zmaga je ampak preveč izgubljenih žog in napačnih podaj. Upam da je to samo zaradi "šparanja" pred ligo prvakov.