Sociedad šokiral Real z delnim izidom 4:0, Barco rešil Sandro

Villarreal, 31. 08. 2014 20.22 |

V 2. krogu Primere Division je Barcelona gostovala pri Villarrealu. Tekma se je končala s tesno zmago Barce, odločilni gol je v 82. minuti dosegel mladi Sandro (1:0). Real Madrid, ki je igral brez Ronalda, je v San Sebastianu vodil z 0:2, a na koncu izgubil s 4:2.

Real Madrid je izgubil v San Sebastianu.
Real Madrid je izgubil v San Sebastianu. FOTO: Reuters

V 2. krogu španskega državnega prvenstva sta bili v nedeljo na sporedu tekmi Barcelone in madridskega Reala. V soboto je tekmo že odigral Atletico Madrid, ki je z 2:1 premagal Eibar. Tudi Real Madrid je uspešno začel v 1. krogu La lige, 2:0 so premagali Cordobo, na tokratni tekmi so gostovali pri Real Sociedadu. V postavi ni bilo prvega zvezdnika moštva Cristiana Ronalda, ki je poškodovan, njegovo mesto v udarni enajsterici je prevzel Isco. V golu je bil Iker Casillas, v moštvu pa tudi James Rodriguez, Toni Kroos, Gareth Bale, Luka Modrić, na klopi pa Sami Khedira, Arbeloa, Illarramendi.

Trener Carlo Ancelotti ima na razpolago kopico zvezdnikov in ti so v prvem polčasu pokazali svoje kvalitete. Po nekaj minutah uvoda je bilo že 2:0 za Real. V šesti minuti je po podaji Kroosa iz kota z glavo zadel Sergio Ramos, pet minut kasneje pa je po podaji Modrića Gareth Bale z lepo finto preigral branilca in zadel spodnji kot gola. Ko je bilo videti, da so galaktiki praktično že na začetku tekme odločili zmagovalca, pa so se prebudili igralci Sociedada in pripravili neverjeten preobrat. Najprej so na podoben način kot Real, z dvema goloma v nekaj minutah vrnili "udarec" in izid izenačili. Za gola so potrebovali šest minut, v 35. minuti je lep gol dosegel Martinez, v 41. minuti pa je izid po strelu z glavo izenačil Zurutuza, to je bil tudi izid ob polčasu.

V nadaljevanju gostitelji niso igrali prav nič podrejene vloge, temveč so si pripravili lepše priložnosti od gostov iz Madrida in zasluženo so povedli v 65. minuti. Drugi gol na tekmi je dosegel Zurutuza in Sociedad je vodil za gol sredi drugega polčasa. Ancelotti je v igro poslal Khediro, a so domači takoj zatem dosegli še en gol. V 75. minuti je na 4:2 povišal Carlos Vela, Sociedad pa je proti Realu po zaostanka z 0:2 dosegel kar štiri zaporedne gole. Neverjeten preobrat v San Sebastianu, velika zmaga za domači Real in težak poraz za madridske goste.

Gareth Bale je dosegel drugi gol za Real, nato se je galaktikom ustavilo.
Gareth Bale je dosegel drugi gol za Real, nato se je galaktikom ustavilo. FOTO: Reuters
Barcelona je gostovala pri Villarrealu na stadionu El Madrigal. Trener Barcelone Luis Enrique se je po uvodni zmagi v Primeri Division proti Elcheju (3:0) odločil za nekaj menjav v postavi, na klopi so ostali Xavi, Neymar in Montoya, Iniesta na gostovanje zaradi težav s poškodbo kolena sploh ni odpotoval, podobno kot Thomas Vermaelen in Marc-Andre ter Stegen, v udarni enajsterici pa so bili recimo Munir, Rafinha in Pedro. Pri Villarrealu zaradi poškodbe kolena v zasedbi tudi ni bilo slovenskega reprezentanta Bojana Jokića. Prvi polčas se je končal brez golov in Villarreal je imel kar nekaj priložnosti, Barcelona ni pokazala prav veliko. V drugem polčasu so Katalonci pokazali več energije, Neymar je v igro vstopil v 59. minuti namesto Munirja in Barca je bila nevarnejša. Po "uspavanki" v prvem polčasu je bilo v drugem veliko bolj živahno, dvojica Neymar - Messi je zamudila nekaj zrelih priložnosti. Odločitev o zmagovalcu je padla v 82. minuti, po podaji Lea Messija je gol iz neposredne bližine gola dosegel Sandro Ramirez. Za 19-letnega nogometaša je bil to zelo uspešen debi v članskem moštvu. Skrb za Enriqueja pa je poškodba Messija, ki je sicer odigral celotno srečanje, a je moral po koncu na pregled noge in kolka.
Barcelona se je morala krepko potruditi za zmago proti Villarrealu.
Barcelona se je morala krepko potruditi za zmago proti Villarrealu. FOTO: Reuters