München, 31. 03. 2018 20.29 |

N.A./M.J.
5

Nogometaši münchenskega Bayerna so v 28. krogu nemškega prvenstva še potrdili svojo dominanco v Bundesligi, s kar šestimi zadetki so na domači zelenici ugnali nogometaše Borussie iz Dortmunda (6:0). Polovico zadetkov je v mrežo gostov prispeval Robert Lewandowski.

Bavarski stroj je pod vodstvom Juppa Heynckesa preskočil novo oviro, ki Bayern loči od naslova nemškega prvaka. Na Allianz Areni je gostovala dortmundska Borussia.

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski FOTO: AP

Bavarci so povedli že v 5. minuti po zadetku Roberta Lewandowskega, prednost pa še povišali devet minut kasneej po zadetku Jamesa Rodrigueza. V prvem polčasu so povsem zasenčili goste, v 23. minuti se je med strelce vpisal še Thomas Müller, za končni rezultat prvega polčasa pa sta v zadnjih izdihljajih poskrbela Franck Ribery in izjemni Lewandowski. Poljak je tekmo kronal s hat-trickom, zadnji žebelj je v krsto Borussie zabil v 87. minuti za končnih 6:0.