Bayer brez Kampla nemočen proti bavarskemu stroju

Munchen, 29. 08. 2015 20.41 |

V derbiju tretjega kroga nemške Bundeslige sta se pomerila aktualni prvak Bayern Munchen in nova ekipa slovenskega reprezentanta Kevina Kampla, Bayer Leverkusen. Kevin Kampl še ureja vse podrobnosti ob prestopu med lekarnarje, zato danes še ni bil v kadru za tekmo.

Tekmo so bolje odprli Bavarci in terensko premoč kronali v 26. minuti. Po dolgi diagonalni podaji je Douglas Costa z izjemnim prvim dotikom iz igre vrgel desnega bočnega branilca Bayerja Roberta Hilberta in z lepo podajo pred gol našel Thomasa Mullerja, ki mu iz neposredne bližine ni bilo težko zadeti. V 60. minuti je Bayern podvojil prednost, v domačem kazenskem prostoru so nepravilno ovirali Artura Vidala, strel z bele točke je izvedel Muller in tako dosegel še svoj drugi gol na tekmi. Enajst minut pozneje so imeli domači novo enajstmetrovko, tokrat je bil izvajalec Arjen Robben, jo uspešno realiziral in vodstvo povišal na velikih 3:0. Do zadnjega sodnikovega žvižga je Bayern zgolj še nadziral potek in tekmo mirno pripeljal do konca.

Na Allianz Areni je bilo ponovno izjemno vzdušje.
Na Allianz Areni je bilo ponovno izjemno vzdušje. FOTO: Reuters

Bayern je večji del srečanja narekoval ritem in imel več od igre, si pripravil več priložnosti in zasluženo prišel do svoje tretje zmage na prav toliko tekmah v letošnjem prvenstvu in tako ostaja na čelu lestvice. Kevin Kampl za Bayer še ni bil v postavi, saj vse formalnosti za njegov nastop še niso bile pravočasno urejene. Prvič bo lahko v kadru po reprezentančnem premoru, naslednja tekma Leverkusna bo na sporedu 12. septembra proti Darmstadtu.

Bayern Munchen - Bayer Leverkusen 3:0 (1:0)
Muller (26., 60./11-m), Robben (71./11-m)