Šeško zabil na gostovanju pri Bayernu, ki pa ga je z 'dvojčkom' rešil Kane

Leipzig, 24. 02. 2024 20.39 |

M.J., J.L., STA
6

Na uvodnih sobotnih tekmah 23. kroga nemške lige je tretji Stuttgart igral le neodločeno 1:1 s Kölnom. Drugi Bayern je v derbiju kroga gostil Leipzig Kevina Kampla in Benjamina Šeška, vodilni Bayer Leverkusen je že v petek premagal Mainz z 2:1. Bayer se je moral za zmago proti predzadnji ekipi lige krepko potruditi. V prvem polčasu je za vodstvo Leverkusna zadel Granit Xhaka v tretji minuti, a je že v osmi izenačil Dominik Kohr. Zmagoviti zadetek je dosegel Robert Andrich v 68. minuti. V derbiju kroga sta se v bavarski prestolnici udarila Bayern in Leipzig. Za goste je zadetek dosegel slovenski reprezentant Benjamin Šeško, toda junak obračuna je bil Otočan Harry Kane, ki je zabil dva gola. Odločilnega v sodnikovem podaljšku.

Benjamin Šeško vs Bayern
Benjamin Šeško vs Bayern FOTO: Sofascore.com

Bayern je derbi tega kroga moral dobiti, saj bi sicer razlika ostala 11 točk. Statistika je tako ali tako na strani Leverkusna, saj v Bundesligi v tako poznem obdobju tekmovanja nobena vodilna ekipa še ni zapravila niti osmih točk naskoka. Bavarci so do zmage proti Leipzigu, pri katerem je Benjamin Šeško začel tekmo, drugi slovenski igralec Kevin Kampl pa vstopil v 74. minuti, prišli po hudem boju. Prvi zvezdnik Bayerna in najboljši strelec lige Harry Kane je v 56. minuti vendarle strl obrambo gostov, a Leipzig je bil po prejetem golu še bolj nevaren. Šeško je imel v dveh minutah dve lepi priložnosti, a je bil obakrat na mestu vratar Manuel Neuer.

Zato pa je Benjamin Šeško prišel do gola v 70. minuti, ko je ob njegovem strelu smer žogi malenkostno spremenil Leon Goretzka, tako da je končala v mreži. Ko je že kazalo, da bo Leipzig odnesel točko, pa je spet udaril Kane in v sodnikovem dodatku dosegel že svoj 27. gol v sezoni.

Bayern München vs Leipzig
Bayern München vs Leipzig FOTO: Sofascore.com

Z novim uspehom je Leverkusen postavil tudi nov rekord v ligi. Potem ko je v prejšnjem krogu izenačil 32 tekem dolg rekordni niz tekem brez poraza, ki ga je imel Bayern (2019–2020), je zdaj sam na vrhu tega seznama s 33 tovrstnimi tekmami. Spodrsljaj pa si je že privoščil tretji Stuttgart, saj je v obračunu s 16. ekipo lige Kölnom dobil le točko. Domače je v vodstvo popeljal Enzo Millot v 53. minuti, a so gostje, ki so bili ob rahli terenski premoči gostiteljev precej enakovreden tekmec, z zadetkom Erica Martela v 62. izid izenačili in na koncu odnesli dragoceno točko v boju za obstanek. Točko je dobil tudi zadnji Darmstadt, ki je gostoval pri Werderju; gostje so si najprej zabili avtogol, potem pa zadeli še v pravo mrežo.

Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen FOTO: AP

Bochum, ki je v prejšnjem krogu presenetil Bayern, je bil tokrat nemočen na gostovanju pri Borussii Mönchengladbach. Ta je vodila že s 3:0, na zadetka gostov pa so domači odgovorili še z dvema za visoko končno zmago s 5:2. Od klubov z vrha lestvice bo v nedeljo igrala še četrta Borussia Dortmund, ki bo gostila Hoffenheim.