Bayernu še nemški pokal

Berlin, 17. 05. 2014 22.37 |

Nogometaši münchenskega Bayerna so po podaljšku z 2:0 premagali večnega tekmeca Borussio Dortmund in si po naslovu državnega prvaka, zagotovili še naslov pokalnih zmagovalcev. PRvi gol na dvoboju je zabil Arjen Robben, drugega pa Thomas Müller.

Na Allianz Areni je bilo zadnjih nekaj tednov zelo napeto, po izpadu Bavarcev iz elitne evropske druščine pa so se oglasili prvi kritiki španskega trenerja Pepa Guardiole. Upravičeno, saj to ni več tisti Bayern, ki je navduševal v zadnjih sezonah. A katalonski strateg je obljubljal, da je to sistem, ki prinaša lovorike, za nameček pa priznal, da komaj čaka začetek nove sezone, ko bo zasedba sestavljena povsem po njegovem okusu.

V Dortmundu bodo še dolgo 'sanjali' 64. minuto ...
V Dortmundu bodo še dolgo 'sanjali' 64. minuto ... FOTO: Reuters

Po osvojenem državnem naslovu so Bavarci upali še na pokalno lovoriko in finale v Berlinu je bilo še posebej naporno zanje. Sploh za šefa stroke, ki je dan pred dvobojem pokazal vrata Allianz Arene hrvaškemu napdalcu Mariu Mandžukiću in ga tako dokončno prekrižal. To se na igri Bayerna ni posebej poznalo, drugače pa bi bilo, če bi glavni sodnik dvoboja Florian Meyer v 64. minuti priznal gol Matsa Hummelsa. Po strelu z glavo je namreč okroglo usnje prečkalo golovo črto, a sodnik je le odmahnil z roko.

In Münchenčani so v zaključkju dvoboja igrali vse bolje, do izteka rednega dela dvoboja pa niso uspeli zatresti mreže tekmeca. To jim je uspelo šele v podaljšku. V 107. minuti je najprej zabil Arjen Robben, za končnih 2:0 pa je v 122. minuti zadel še Thomas Müller.