Saint-Etienne, 14. 01. 2018 16.47 |

Stadion Geoffroy-Guichard je vse od sredine oktobra čakal na zmago Saint-Etienna, eden največjih francoskih klubov pa je po zaslugi povratnika v zeleno jato Roberta Berića le dočakal tri točke na ligaški tekmi. "Les verts" so pred svojimi navijači v pomembni tekmi za obstanek ugnali Toulouse (2:0).

Berić (levo) in soigralci slavijo enega od zadetkov v prejšnjih sezonah.
Berić (levo) in soigralci slavijo enega od zadetkov v prejšnjih sezonah. FOTO: AP
V Franciji se v teh dneh mudi tudi selektor članske izbrane vrste Tomaž Kavčič, ki si je v soboto ogledal tekmo Repasovega Caena, v Nantesu pa bo pospremil obračun ekipe Reneja Krhina z zvezdniškim Paris Saint-Germainom.

Odločil je neroden štart Andyja Delorta nad Jonathanom Bambajem v izdihljajih prvega polčasa, ko je napadalec Toulousa nerodno ustavljal prodor soigralca Roberta Berića. Krčan, ki je na prejšnji prvi tekmi po povratku v Saint-Etienne tudi zadel, je vnovič prevzel odgovornost na svoja pleča in poslal vratarja v napačno smer za 1:0.

Nekdanji član Krškega, Interblocka, Maribora, Sturma, Rapida in Anderlechta je igro zapustil v 76. minuti, njegovi soigralci pa so zdržali za prvo ligaško zmago po 14. oktobru. Da čakanje ni bilo tako napeto, je v 86. minuti po hitrem protinapadu s strelom v prazno mrežo poskrbel rezervist Assane Diousse. Berić je v Ligue 1 nazadnje zadel maja lani, ko je ravno tako pred domačimi privrženci nogometa zatresel mrežo Bordeauxa (2:2). Saint-Etienne je po zmagi zdaj na 14. mestu (23 točk), medtem ko je Toulouse (19) ostal na nezaželenem 18. mestu, ki po koncu sezoni vodi v drugoligaško tekmovanje.