Birsa izkoristil najstrožjo kazen in Chievo popeljal do zmage

Torino, 07. 02. 2016 17.33 |

V 24. krogu italijanske Serie A sta se v Torinu pomerila domači istoimenski klub in Chievo iz Verone. Zmage z 2:1 so se veselili nogometaši Chieva, za katere je zmagoviti gol iz najstrožje kazni prispeval slovenski reprezentant Valter Birsa.

Valter Birsa je z golom svojemu klubu priigral velike tri točke.
Valter Birsa je z golom svojemu klubu priigral velike tri točke. FOTO: Damjan Žibert

Gostje iz Verone, za katere sta od prve minute igrala slovenska reprezentanta Valter Birsa in Boštjan Cesar, so bili pred tekmo s Torinom pri 27-ih točkah in so zasedali 13. mesto na prvenstveni lestvici. Njihov današnji nasprotnik Torino je bil uvrščen le mesto pred njimi, saj je zbral zgolj točko več. Srečanje so bolje odprli domačini, ki so v 19. minuti povedli z golom Marca Benassija, ta je zadel po podaji povratnika v klubu, Cira Immobileja. Gostje so prišli do izenačenja v 34. minuti, ko so si domačini prek Bruna Peresa zabili avtogol. Rezultat se do konca polčasa ni več spremenil in ekipi sta na odmor odšli poravnani pri izidu 1:1. V drugem polčasu smo kljub ne preveč atraktivni igri vseeno videli še en zadetek. V 72. minuti je namreč glavni sodnik na srečanju Gianluca Rocchi gostom dosodil enajstmetrovko. K žogi je pristopil slovenski reprezentant Birsa in zanesljivo izvedel najstrožjo kazen za zmago Chieva z 2:1. Valter sicer tekme ni končal na zelenici, saj je bil v 80. minuti zamenjan, medtem ko je Cesar odigral vseh 90 minut. Z zmago je Chievo skočil na 10. mesto na prvenstveni lestvici. Torino je ostal 12. in lahko kakšno mesto pred koncem 24. kroga še izgubi.

Torino - Chievo 1:2 (1:1)
Benassi 19.; Peres 34./ag., Birsa 72./11-m.