Birsa z evrogolom še petič v tej sezoni Serie A zatresel mrežo nasprotnikov

Verona, 26. 02. 2017 20.45 |

Valter Birsa še naprej dokazuje, da v tej sezoni doživlja drugo nogometno pomlad. Tokrat je bil eden glavnih junakov za zmago Chieva nad Pescaro v 26. krogu italijanskega prvenstva. Šempetrčan je prispeval prvi goli ekipe iz Verone in vknjižil še peti zadetek v tej sezoni Serie A, ob tem pa je treba dodati, da ima na svojem računu še sedem podaj.

Chievo je pred domačimi gledalci na stadionu Marc'Antonia Bentegodija 2:0 premagal Pescaro in vknjižil še deseto zmago sezone, s čimer ostaja na 11. mestu Serie A. Pescara pa je še vedno prikovana na dno ligaške lestvice. Slovenski reprezentant Valter Birsa je mrežo gostov zatresel v 12. minuti tekme, delo pa je v drugem polčasu v 61. minuti dokončal Lucas Castro. Šempetrčan je ob golu najprej lepo preigraval, nato pa z razdalje z levico v lepem loku matiral nemočnega vratarja Albana Bizzarrija.