Birsa znova v polno za zmago na Siciliji, med strelce se je vpisal tudi Kurtić

Palermo, 11. 12. 2016 17.35 |

Slovenski reprezentant Valter Birsa je močno pripomogel k zmagi Chieva na gostovanju v Palermu. Na Siciliji je namreč povedel goste iz Verone v vodstvo v 14. minuti, zmago pa je potrdil izkušeni italijanski napadalec Sergio Pellissier. Med strelce se je v 16. krogu Serie A vpisal tudi Jasmin Kurtić, ki pa je doma klonil proti Udineseju. Torinski derbi pripadel Juventusu.

Za Valterjem Birso je še ena uspešna tekma.
Za Valterjem Birso je še ena uspešna tekma. FOTO: AP

Valter Birsa je v dresu Chieva potrdil dobro formo iz aktualne sezone – zabil je še četrti zadetek, ob tem pa velja poudariti, da je zbral še štiri podaje. Gol več je v dresu Atalante zbral Jasmin Kurtić. Ta je danes matiral vratarja Orestisa Karnezisa in izenačil na 1:1, a nato so gostje iz Vidma prišli do zmage po zadetkih Sekoja Fofane in Cyrila Thereauja.

Juventus je na torinskem derbiju zaostajal po zadetku Andree Belottija v 16. minuti, a je za preobrat poskrbel pregrešno dragi Gonzalo Higuain. Ta je vsaj malce upravičil vrednost svojega prestopa. Najprej je v 28. minuti zadel po podaji Maria Mandžukića, nato pa goste popeljal v vodstvo v 82. minuti, zmago pa je v sodnikovem podaljšku potrdil Miralem Pjanić. S tem je Stara dama le še utrdila vodstvo v italijanskem prvenstvu. Pred Romo in Milanom, ki imata tekmo manj, imajo Torinčani zdaj sedem točk prednosti.

Serie A, 16. krog:

Torino – Juventus 1:3
Belotti 16., Higuain 28., 9

Palermo – Chievo 0:2 (0:1)
Birsa 14.
Anđelković (Pal) in Birsa (Chievo) sta odigrala celo tekmo, Cesar (Chievo) je obsedel na klopi

Atalanta – Udinese 1:3 (0:1)
Kurtić 47.; Zapata 45., Fofana 72., Thereau 87.

Cagliari – Napoli 0:5 (0:2)

Bologna – Empoli 0:0