'Blues' za Chelsea na uvodu sezone, Burnley šokiral prvake, City uspešno, Liverpool brez zmage na goliadi

Ta konec tedna so s tekmami prvega kroga z novo sezono začeli v angleški Premier League. Največje presenečenje pa se je zgodilo na stadionu prvakov. Chelsea je namreč pred domačimi navijači klonil proti Burnleyju (2:3). Manchester City do prve zmage proti novincu. Liverpool v zaključku ostal brez treh točk. Wayne Rooney z golom na "drugem debiju" Evertonu zagotovil vse tri točke proti Stoke Cityju (1:0)

Premier League tekme prvega kroga - 1

Nogometaši Chelseaja so katastrofalno vstopili v novo sezono. (Foto: AP)

Sezona v angleški Premier League se ni začela po želja branilcev naslova, nogometašev Chelseaja. Varovanci Antonija Conteja, ki je pred začetkom prvenstva dejal, da ga čaka najtežja sezona v trenerski karieri, so namreč pred domačimi gledalci klonili proti Burnleyju. Razpad sistema se je pri prvakih začel že v 14. minuti, ko je bil zaradi grobega prekrška nad Stevenom Defourjem izključen Gary Cahill. Nogometaši Burnleyja so nemudoma prevzeli pobudo na zelenici in bili prvič nagrajeni v 24. minuti, ko je Sam Vokes izkoristil nezbranost domače obrambe in s težkega položaja z natančnim strelom premagal Thibauta Courtoisa. Nogometaši Chelseaja so bili povsem raztreseni in v 39. minuti je gostujoče navijače v delirij poslal Stephen Ward. Omenjeni nogometaš je na levi strani domačega kazenskega prostora lepo sprejel žogo in nato z močnim diagonalnim strelom spektakularno popeljal varovance Seana Dycheja v vodstvo z 2:0. Gledalci na Stamford Bridgu pa so še pred iztekom polčasa videli še en zadetek. Vokes se je namreč še enkrat vpisal med strelce in Burnley popeljal v nepričakovano vodstvo s 3:0. Aktualne prvake so privrženci na odmor "pospremili" tudi z glasnimi žvižgi.

Conte je v upanju na preobrat z deseterico, v igro poslal tudi najdražjo okrepitev v zgodovini Londončanov Alvara Morato, ki se je pred sezono v Anglijo preselil iz madridskega Reala. In Španec je svojo priložnost izkoristil v 69. minuti, ko je odlično utekel po podaji Williana in z glavo znižal na 3:1. Modri so kljub igralcu manj odločno podali proti gostujočem golu, a jim je v 81. minuti delo še dodatno otežil Cesc Fabregas, ki je prejel drugi rumeni karton in s tem posledično rdečega. Kljub temu, da so imeli na igrišču kar dva igralca manj, pa so uspeli prvaki še enkrat zatresti gostujočo mrežo. Tokrat se je Morata znašel v vlogi podajalca, saj je pripravil zadetek branilcu Davidu Luizu. V zadnjih minutah je sledil še poslednji nalet modrih in Marcos Alonso bi lahko v zadnjem napadu celo priboril točko svoji ekipi, a je bil premalo zbran in ostalo je pri velikem presenečenju in veliki zmagi Burnleyja. Zanimivo, da se je šele drugič v zgodovini Premier League zgodilo, da so aktualni prvaki izgubili na uvodni tekmi nove sezone. Lani se je to zgodilo še nogometašem Leicester Cityja, ki so sicer v prvem krogu klonili pri Arsenalu s 3:4. Napovedi otoških medijev, da Chelsea čaka zahtevno delo pri obrambi naslova, pa so se že na prvi tekmi izkazale za točne.

Premier League tekme prvega kroga - 2

Wayne Rooney je v zaključku prvega polčasa zagotovil zmago Evertona v svojem "drugem debiju" za klub. (Foto: AP)

Iz med favoritov za naslov prvaka sta svoji uvodni tekmi odigrala tudi Liverpool in Manchester City. Redsi so se morali zadovoljiti s točko na VIcarage Roadu proti Watfordu 3:3. Domačini so na izjemnem srečanju, kjer so gledalci videli kar šest golov, povedli v osmi minuti, ko se je med strelce vpisal Stefano Okaka. Dvajset minut kasneje so varovanci Jürgena Kloppa prišli do izenačenja, potem ko je svoj prvi gol v sezoni zabil Sadio Mane. A veselje v gostujočem taboru ni trajalo dolgo časa, saj so domačini tri minute kasneje znova povedli (2:1). Končni rezultat prvega polčasa je sicer z zadetkom postavil Abdoulaye Doucoure. V drugi polčas pa so odločneje krenili gostje in v razmiku dveh minut po zaslugi Roberta Firmina in Mohameda Salaha izid povsem preobrnili v svojo korist (3:2). A to vseeno ni bilo dovolj, da bi v Liverpool odnesli vse tri točke, saj je globoko v sodnikovem podaljšku po zmedi v kazenskem prostoru iz neposredne bližine za končnih 3:3 zadel Miguel Britos

S tremi točkami pa je novo sezono na klopi Manchester Cityja začel tudi Pep Guardiola. Meščani so po zaslugi Sergia Kun Agüera in avtogola Lewisa Dunka z 2:0 premagali Brighton, ki je sicer novinec v ligi. Zmage so se veselili tudi v taboru Evertona, ki so z 1:0 premagali Stoke City. Modrim iz Liverpoola je prve tri točke v novi sezoni zagotovil Wayne Rooney, ki se je po 13-ih letih pred letošnjo sezono vrnil na Goodison Park in takoj navdušil navijače, ki so morali več kot desetletje spremljati njegove uspehe v dresu Manchester Uniteda. Za prijetno presenečenje prvega kroga so poskrbeli tudi nogometaši Huddersfielda. Ekipa, ki ji na Otoku vsi napovedujejo izpad je z visokih 3:0 v gosteh ugnala Crystal Palace.