VIDEO in FOTO: Tavares Mariboru zagotovil pomembno zmago

Domžale, 25. 07. 2015 09.24 |

Nogometaši Maribora so se pobrali po izpadu iz Evrope in na derbiju drugega kroga Prve lige Telekom Slovenije z 1:0 slavili na gostovanju v Domžalah. Zmagoviti gol je z močnim strelom z roba kazenskega prostora dosegel kapetan vijoličastih Marcos Tavares.

Prvi so v športnem parku zapretili gostitelji. Po predložku v kazenski prostor in izbijanju vratarja Jasmina Handanovića je z velike razdalje poskusil nekdanji član Maribora Dejan Trajkovski, a njegov strel je zletel prek vrat. Takoj za tem so zapretili tudi gostje. Z roba kazenskega prostora je poskusil Damjan Bohar, na pravem mestu je bil Nejc Vidmar. Domžalski vratar se je izkazal tudi v naslednjem napadu, ko je uspešno ubranil dva poskusa Dareta Vršiča z bližine. Vijoličasti so premoč na igrišču kronali v 23. minuti. Po poskusu podaje Vršiča je do odbite žoge prišel Marcos Tavares in z močnim strelom neubranljivo zadel levi spodnji kot Vidmarjevih vrat.

Do konca prvega polčasa so bolje zaigrali tudi Luke Elsnerja. Najprej je Lucas Horvat z razdalje meril previsoko, nato pa je bil ob nevarni podaji Trajkovskega v kazenski prostor dovolj zbran Petar Stojanović.

Marcos Tavares (desno) je zadel za zmago Maribora.
Marcos Tavares (desno) je zadel za zmago Maribora. FOTO: Miro Majcen

Tako kot so končali prvega, so Domžalčani začeli drugi polčas. Elsnerjeva četa je bila nevarnejša, a pravega zaključka vendarle ni bilo. Še najbolj aktiven je bil Žan Majer, ki je najprej meril prek vrat, nato pa ni stekel v sredino ob lepi podaji Nejca Skubica. V 59. minuti je imel izjemno priložnost Matej Podlogar, ki se je znašel sam pred Handanovićem, a izkušeni vratar Maribora je bil na pravem mestu. Na drugi strani je do strela prišel Jean-Philippe Mendy, Vidmar ni imel večjih težav.

V 70. minuti so imeli nogometaši Maribora 100-odstotno priložnost. Po podaji Tavaresa sta sama proti Vidmarju stekla Mendy in Marwan Kabha. Izraelski vezist se je odločil, da bo sam zaključil akcijo, z dobrim posredovanjem pa se je izkazal domžalski vratar. V zaključku tekme so gostitelji vse moči usmerili v napad in Štajerce stisnili povsem na njihovo polovico. Kljub občasnim težavam je obramba vijoličastih zdržala vse nalete in varovanci Anteja Šimundže so prišli do prve prvenstvene zmage v sezoni. Nekoliko slabša novica za stratega Maribora je dejstvo, da je moral zaradi poškodb iz igre predčasno poklicati kapetana Tavaresa in branilca Aleksandra Rajčevića.

V nedeljo si boste lahko od 20.00 naprej v neposrednem prenosu na Kanalu A ogledali obračun med Celjem in Krko!

Domžale – Maribor 0:1 (0:1)