Borussia Bayernu speljala prvo lovoriko sezone

Dortmund, 13. 08. 2014 19.56 |

Nogometaši dortmundske Borussie so zmagovalci nemškega superpokala. Varovanci Jürgena Kloppa so na domačem stadionu Signal Iduna Park z 2:0 ubranili aktualne nemške prvake Bayern München.

Pierre-Emerick Aubameyang je dosežen gol proslavil z masko Spidermana.
Pierre-Emerick Aubameyang je dosežen gol proslavil z masko Spidermana. FOTO: Reuters

Strateg Bayerna Pep Guardiola se je pred obračunom z Borussio odločil za 'eksperimentalno' začetno enajsterico. Od prve minute so tako tekmo med drugim začeli Gianluca Gaudino, Juan Bernat, Sebastian Rode in Pierre-Emil Hoejbjerg. V konici napada je priložnost dobil nekdaj ljubljenec dortmundskega občinstva, zdaj pa sovražnik številka ena, Robert Lewandowski. Borussia je izkoristila to, da Bavarci tekme niso začeli v najmočnejši postavi in je imela več zrelih priložnosti. Premoč so gostitelji kronali v 23. minuti, ko je Henrik Mkhitaryan izkoristil slabo posredovanje obrambe Bavarcev in z natančnim udarcem ugnal nemočnega Manuela Neuerja. Slednji je sicer preprečil, da bi Borussia še pred koncem prvega polčasa prednost podvojila. Vratar nemške reprezentance je uspešno ubranil poskusa Pierra-Emericka Aubameyanga in Sebastiana Kehla.

V drugem polčasu so prvi zapretili gostje. V lepi priložnosti se je znašel Lewandowski, čigar strel je ubranil vratar Mitchell Langerak. Nato so znova na igrišču zagospodarili gostitelji. V 62. minuti je natančno v kazenski prostor podal Lukasz Piszczek, Aubameyang pa je z glavo zapečatil usodo Bayerna. Nemški prvaki so sicer poskušali priti vsaj do tolažilnega gola, a niso bili uspešni. Borussia je tako še drugo leto zapored osvojila superpokalno lovoriko.

Borussia Dortmund – Bayern München 2:0 (1:0)