Borussia v pokalu boljša od Dresdna, Kampl na klopi

Dortmund, 03. 03. 2015 21.50 |

V osmini finala nemškega pokalnega tekmovanja se je Borussia Dortmund v gosteh pomerila z Dynamom iz Dresdna. Zmagali so nogometaši Borussie (2:0) in napredovali v četrtfinale, slovenski reprezentant Kevin Kampl je bil na klopi za rezerve.

Borussia Dortmund je izločila Dynamo Dresden.
Borussia Dortmund je izločila Dynamo Dresden. FOTO: Reuters

Dortmundska Borussia igra v vedno boljši formi, kar dokazujejo tudi izidi zadnjih krogov nemškega prvenstva. Borussia je "ušla" iz začelja Bundeslige, dobro pa so varovanci Jürgena Kloppa opravili svojo nalogo tudi v osmini finala nemškega pokala. V Dresdnu so se veselili zmage, ki jo je z dvema goloma zagotovil Ciro Immobile.

Klopp je na igrišče poslal naslednjo enajsterico: Langerak, Kirch, Subotić, Hummels, Schmelzer, Kehl, Gundogan, Blaszczykowski, Kagawa, Reus, Immobile. Slovenski reprezentant Kevin Kampl, ki je izpustil nekaj tekem zaradi bolezni, je bil tokrat na klopi za rezerve in ni dobil priložnosti za igro. Za trikratne zmagovalce nemškega pokalnega tekmovanja se tekma ni najbolje začela, saj je že v 24. minuti zaradi poškodbe noge z igrišča moral Marco Reus. Slednji se je nato sredi drugega polčasa vrnil na klop za rezerviste in kot kaže ni staknil hujše poškodbe. Dynamo, nemški tretjeligaš, se je dobro upiral favoriziranim gostom, zmagovalca pa je odločil Italijan v vrstah rumeno-črnih, ki so tokrat nastopali v belih dresih, Immobile. Italijan je najprej izkoristil napako obrambe Dynama in dosegel gol v 50. minuti, na 2:0 pa je povišal v 90. minuti po lepi podaji Blaszczykowskega. To je bil končni izid, BVB pa se je uvrstil v četrtfinale.

Dynamo Dresden- Borussia Dortmund 0:2 (0:0)