Bayer z golom v sodnikovem dodatku ohranil niz neporaženosti

Dortmund, 21. 04. 2024 19.43 | Posodobljeno pred 12 dnevi

M.J., STA
1

Bayer Leverkusen ostaja neporažen v nemškem nogometnem prvenstvu. V 30. krogu je v Dortmundu po golu v 98. minuti iztržil neodločen izid 1:1. Bayer si je sicer že v prejšnjem krogu zagotovil prvi naslov prvaka, sezono pa je skušal končati neporažen.

Borussia Dortmund vs Bayer Leverkusen
Borussia Dortmund vs Bayer Leverkusen FOTO: Sofascore.com

Bayer je po 30 krogih zabeležil 25 zmag, do petega remija pa je prišel po drami v Dortmundu. V izenačenem dvoboju sicer veliko lepih priložnosti za dosego zadetka ni bilo. Blizu vodstvu so bili v 68. minuti gosti, ko je strel Nathana Telle iz neposredne bližine obranil Gregor Kobel. V 81. minuti pa je po na videz nenevarni akciji zabila domača zasedba, ko je bil z okoli sedmih metrov po voleju z desnico natančen Niclas Füllkrug. V osmi minuti sodnikovega dodatka pa je po podaji iz kota z glavo zadel Josip Stanišić in podaljšal niz neporaženosti lekarnarjev v prvenstvu na 30 tekem.

Bayer ima na lestvici 80 točk, v boju za drugo mesto pa bolje kaže Bayernu iz Münchna, ki je v soboto s 5:1 premagal Union iz Berlina. Zdaj imajo Bavarci 66 točk, Stuttgart pa je ostal pri 63. Tretjeuvrščena zasedba bundeslige je namreč danes v gosteh izgubila proti Werderju z 1:2.

Četrti je še naprej "slovenski" Leipzig. Ta je tudi po golu Benjamina Šeška zmagal proti Heidenheimu z 2:1 in ima 59 točk. Dve manj ima Borussia Dortmund po današnjem remiju proti Leverkusnu.