Mojstrovina Birse, bosanska naveza porazila Juve

Rim, 30. 08. 2015 22.44 |

Nogometaši Juventusa letošnje sezone niso pričeli tako dobro, kot so zaključili lansko. V drugem kolu Serie A so klonili na gostovanju pri AS Romi (1:2). V dresu Chieva je blestel Valter Birsa, ki je dosegel mojstrski zadetek, poleg tega pa podal pri dveh golih ekipe iz Verone.

Pjanić je prvi zatresel mrežo Juveta, delo pa je dokončal njegov rojak Džeko.
Pjanić je prvi zatresel mrežo Juveta, delo pa je dokončal njegov rojak Džeko. FOTO: Reuters

Za navdušenje na tribunah Olimpica je v 61. minuti poskrbel Miralem Pjanić, ki je mojstrsko zadel iz prostega strela. Vratar gostov Gianluigi Buffon je le nemočno opazoval pot žoge v mrežo. Stvari so se za Juventus še nekoliko zapletle v 78. minuti, ko je drugi rumeni karton prejel Patrice Evra, kar je pomenilo Francozovo predčasno pot pod prho. Za evforijo v Rimu je poskrbel še en bosanski nogometaš, in sicer Edin Džeko, ki je z glavo mrežo zatresel dobrih deset minut pred iztekom rednega dela. Stara dama je kljub igralcu manj pritiskala in prišla do zadetka v 87. minuti tekme. Častni zadetek za goste iz Torina je po protinapadu in lepi podaji Roberta Pereyre zabil mladi argentinski napadalec Paulo Dybala. Juve je pritiskal vse do konca, toda vratar domačih Wojciech Szczesny je z odlično parado v sodnikovem podaljšku ubranil strel Leonardu Bonucciju, ki je sprožil z glavo. Nov poraz stare dame pomeni, da je Juve prvič v zgodovini italijanskega prvenstva sezono začel z dvema zaporednima porazoma.

Šov Birse ob visoki zmagi Chieva nad Laziem
Potem ko je slovenski nogometaš Valter Birsa zadel že v uvodnem krogu Serie A, je tudi tokrat poskrbel, da se bo o njem veliko pisalo. Primorec v dresu Chieva je odigral odlično tekmo proti Laziu, ki je v Veroni klonil kar z 0:4. Birsa je v 45. minuti tekme dosegel tretji zadetek Chieva, ko je s pravo malo mojstrovino s prostega strela očistil pajčevino v levem kotu vratarja Etrita Berishe. Birsa, ki je poleg gola prispeval tudi dve podaji, je zelenico zapustil v 81. minuti, celo tekmo pa je za Chievo tudi tokrat odigral slovenski branilec Boštjan Cesar.

Birsa je blestel v dresu Chieva.
Birsa je blestel v dresu Chieva. FOTO: Reuters

Roma – Juventus 2:1 (0:0)
Pjanić (61.), Džeko (79.); Dybala (87.)

Chievo - Lazio 4:0 (3:0)
Meggiorini (12.), Paloschi (30., 68.), Birsa (45.)

Udinese - Palermo 0:1 (0:1)
Struna (Pal) je tekmo začel in v 70. minuti prejel rdeči karton, Anđelković (Pal) je obsedel na klopi