Branilec Virgil van Dijk hitro upravičil milijonsko odškodnino in zabil na debiju v dresu Liverpoola

Liverpool, 05. 01. 2018 22.45 |

Nogometaši Liverpoola so v 32-ini finala pokala FA z 2:1 premagali zasedbo Evertona. Da je bila zmaga nad mestnim tekmecem in napredovanje v šestnajstino finala omenjenega tekmovanja še slajša, je poskrbel branilec Virgil van Dijk, ki je že na debiju zabil krstni zadetek v dresu Liverpoola in z golom v 84. minuti odločil tekmo.

Van Dijku je uspel sanjski debi: v 84. minuti tekme je z glavo odločil mestni derbi. FOTO: AP

Nogometaši Liverpoola so v vodstvo prišli z bele točke, ko je enajstmetrovko v 35. minuti tekme realiziral kapetan James Milner. Gostje, ki so tokrat izgubili še tretjo tekmo zapored, so izenačili prek islandskega vezista Gylfija Sigudssona v 67. minuti tekme. Tekmo je, kot že zapisano, odločil novopečeni član redsev Virgil van Dijk, za katerega so Liverpoolčani odšteli vrtoglavih 85 milijonov evrov. Debi skorajda ne bi mogel biti slajši za nizozemskega branilca.

Manchester United je z 2:0 premagal zasedbo Derbyja Countyja. Strelca zadetkov sta bila Jesse Lingard in Romelu Lukaku.