Naslednik Valdesa Bravo postavil nov rekord Barcelone v La Ligi

Barcelona, 05. 10. 2014 11.35 |

Vratar Barcelone Claudio Bravo je postavil nov rekord španskega prvenstva po številu minut brez prejetega zadetka na začetku sezone. V sedmem krogu je Barcelona v gosteh premagala Rayo Vallecano z 2:0, Bravo pa že 630 minut ni prejel gola.

Claudio Bravo
Claudio Bravo FOTO: Reuters

Barcelona je prvi klub, ki v prvih sedmih krogih La Lige ni dobil gola in vratar katalonske zasedbe Claudio Bravo, ki je branil na vseh sedmih tekmah je postavil rekord po številu minut brez prejetega gola na začetku sezone in s tem izboljšal dosežek Pedra Marie Artole iz leta 1977. Barcelona je v 7. krogu z 2:0 premagala Rayo Valecano, čilenski vratar pa je presegel rekord, ki je zdržal 37 let, ki ga je imel Artola in je bil 560 minut brez gola.

"Vem za rekord, saj se je o njem govorilo vsepovsod. Raje imam moštvene uspehe in bolj pomembno je, da smo zmagali, saj ni šlo za slabega tekmeca. Ostati moramo mirni, zadovoljni smo z zmago in cela ekipa je delovala dobro, " je 31-letni Bravo povedal za špansko televizijo. Artola je tudi pohvalil Brava, da se je dobro znašel v "čevljih" Victorja Valdesa, dolgo številke 1 pri Barceloni. "Je v izvrstni formi, pozna španski nogomet in pokazal je, da ni obžalovanja zaradi Valdesovega slovesa in to je težko, a pomembno," je povedal Artola za Mundo Deportivo.