Maribor/Ljubljana, 03. 11. 2012 16.11 |

Aktualni slovenski prvak Maribor je v 16. krogu gostil nogometaše Celja in presenetljivo izgubil (1:2). Zmagoviti zadetek je v izdihljajih srečanja dosegel Marko Krajcer. Olimpija je suvereno premagala Aluminij (3:0) in se vijoličastim približala le na tri točke zaostanka.

Gol za Mariborčane je dosegel Dejan Mezga.
Gol za Mariborčane je dosegel Dejan Mezga. FOTO: Damjan Žibert
Celjski nogometaši so šokirali vodilni Maribor in se po petih letih veselijo treh točk v Ljudskem vrtu. To je nagrada za pogumno igro, ki so jo pokazali varovanci Marijana Pušnika. Mariborčani so imeli generalko pred četrtkovo tekmo evropske lige s Tottenhamom, zato je trener Darko Milanič v igro poslal vse razpoložljive sile. Manjkala sta le kaznovani Arghus in poškodovani Aleš Mejač.

Celjanom se je uspeh nasmihal že v 11. minuti, ko so povedli. Akcija je potekala na robu kazenskega prostora domačih. Za strel se je odločil Gregor Bajde, ki je žogo poslal v levi kot gola Jasmina Handanovića. Po prejetem zadetku so bili domači nekaj časa nezbrani, potem pa so začeli napadati. To se jim je obrestovalo. V 24. minuti je bil v prodoru Martin Milec, v kazenskem prostoru pa ga je zrušil Benjamin Verbič. Protesti gostov niso zalegli, sodnik Andrej Tratnjek je pokazal na belo točko. Mezga je bil natančen.

Tudi v drugem polčasu je igra potekala večinoma na polovici gostov. V 62. minuti je Matic Kotnik uspešno posredoval po strelu Marcosa Tavaresa z glavo. Mariborčani so napadali, vendar so Celjanom pustili veliko prostora. To so izkoristili v predzadnji minuti in šokirali domače navijače. Verbič je izvedel kot z leve strani, najvišji v skoku je bil Marko Krajcer, ki je z glavo žogo poslal v mrežo za veliko veselje.

Olimpija vse bližje Mariboru

Med strelce se je spet vpisal Andraž Šporar.
Med strelce se je spet vpisal Andraž Šporar. FOTO: Damjan Žibert

Olimpija z izjemo poraza v Mariboru nadaljuje zmagovito pot pod vodstvom Andreja Razdrha. Osma zmaga na zadnjih devetih prvenstvenih tekmah in poraza Maribora ter Domžal zanjo pomenijo dodatno utrditev na drugem mestu na lestvici. Olimpija, ki ob tekmi več za vodilnimi državnimi prvaki zaostaja tri točke, je ekipo iz Kidričevega pokorila v drugem polčasu z zadetki Andraža Šporarja, Blaža Božiča in Anžeta Zorca. Aluminij je vpisal osmi poraz v prvenstvu, a zadržal šesto mesto.

Klinar Rudarju priigral zmago

Velenjčani so prekinili niz treh zaporednih zmag Domžal.
Velenjčani so prekinili niz treh zaporednih zmag Domžal. FOTO: Damjan Žibert

Velenjčani so na zadnjih dveh tekmah iztržili točko v dvoboju s Koprčani, krivulja Domžalčanov pa je bila pred obračunom z Rudarjem precej boljša. Dobili so namreč zadnje tri dvoboje in se učvrstili na tretjem mestu lestvice; domžalski klub pa je bil boljši tudi v prvem medsebojnem dvoboju pred dvema mesecema, ko je bil izid 2:0. A tokrat je bilo drugače in Rudar je z boljšim drugim polčasom in z edinim zadetkom na tekmi prišel do treh točk.

Remi Goričanov in Trigalva
Novogoričani so si po slabi predstavi v Kopru v minulem krogu tokrat želeli popraviti vtis pred domačimi navijači. To jim je povsem uspevalo prvih 38 minut, ko so dobro igro nadgradili z vodilnim zadetkom. Nato pa je stvari v svoje roke vzel Enis Đurković, ki je poskrbel za preobrat. Ko je že kazalo, da bodo Gorenjci, ki so v minulem krogu zaradi vremenskih nevšečnosti počivali, prišli do pete zmage, pa je domačim točko vendarle priigral Alen Jogan. Na lestvici ima tako Gorica na sedmem mestu še vedno točko več od osmih Kranjčanov, ki pa imajo še tekmo v dobrem.

Gorica - Triglav 2:2 (1:1)
Vetrih 9., A. Jogan 82.; Đurković 38., 59.

Rudar Velenje - Domžale 1:0 (0:0)