Celjani v finalu pokala

Celje, 21. 04. 2015 18.45 |

Nogometaši Celja so na povratni polfinalni tekmi pokala Slovenije v dvoboju z Mariboru uspeli svojo mrežo ohraniti nedotaknjeno in ker so na prvi v Mariboru slavili s 3:2, so se kot prvi uvrstili v letošnji finale.

Celjani so v lovu na nov pokalni finale na povratni polfinalni tekmi pred svojimi navijači lahko računali tudi na Benjamina Verbiča, ki si je konec tedna v domačem prvenstvu poškodoval koleno. Zato pa so oslabljeni v dvoboj krenili Mariborčani. Ante Šimundža, trener osemkratnih pokalnih zmagovalcev Slovenije, ni mogel računati na kaznovana Aleksandra Rajčevića in Marka Šulerja ter poškodovana Željka Filipović in Sintayehuja Sallalicha. Po pričakovanjih so pobudo prevzeli mariborski nogometaši, ki so si prvo priložnost priigrali že v drugi minuti. Akcijo je začel Jean-Philippe Mendy, na robu kazenskega prostora je Damjan Bohar žogo prepustil Amirju Derviševiću, ki se je takoj odločil za udarec, vratar Matic Kotnik pa je žogo odbil v kot. Celjski vratar se je izkazal tudi v 24. minuti, ko je ubranil strel Erika Janže iz neposredne bližine, ko je bil za priložnost gostov z lepo podajo zaslužen Dalibor Volaš. Enajst minut pozneje je bil v glavni vlogi Dervišević, ki se je za strel odločil z dobrih dvajsetih metrov, vendar je Mariborčanom vodstvo z 1:0 preprečila vratnica. Do konca polčasa so bili še naprej boljši državni prvaki, ki so v sodnikovem podaljšku imeli še eno priložnost, a je bil pred Volašem na mestu spet celjski vratar.

Simon Rožman
Simon Rožman FOTO: Miro Majcen

Tudi v drugem polčasu je bila žoga več v posesti mariborskih nogometašev, vendar njihovi napadi niso bili več tako nevarni v prvem polčasu. Po kotu Janže je Volašev poskus z glavo v 59. minuti končal čez celjska vrata. Bližje golu so bili Mariborčani šest minut pozneje, ko je Kotnik ubranil strel Boharja. Toda čeprav je Šimundža sredi drugega polčasa v igro poslal Agima Ibraimija in Dareta Vršiča, v zadnjih desetih minutah pa še Luko Zahoviča, se izid ni spremenil. Mariborski napadi so bili vse bolj jalovi, zato pa so postajali vse nevarnejši celjski nogometaši, ki so bili v 79. minuti že na pragu uvrstitve v finale. Močan strel Danijela Miškića s približno 25 metrov se je odbil od prečke proti golovi črti, žoga jo je prečkala s celim obsegom, vendar glavni sodnik Mitja Žganec in njegov pomočnik za golom tega ni videl.

Tekmo na Areni Petrolu v Celju si je ogledalo 3800 gledalcev, kar je rekordni obisk v letošnji sezoni. Celjani so leta 2005 že osvojili pokal Slovenije.

Maribor, pokalni prvak v sezonah 1991/92,1993/94,1996/97, 1998/99, 2003/04, 2009/10, 2011/12, 2012/13, je do polfinala izločil Kalcer Radomlje in Krko, Celje, prvak v sezoni 2004/05, pa Roltek Dob, Zarico Kranj in Zavrč.

KOMENTARJI (49)

Mungos2
22. 04. 2015 08.45
+6
Srčno upam, da bo danes Domžalam danes uspelo ! Zaslužijo si finale! Celju čestitke za finale ! Motilo me je pa spet sojenje, ker sodnik Žganec ni priznal regularnega gola Celjanom. Ta isti sodnik je uničil tudi tekmo v Domžalah s pristranskim sojenjem v korist Olimpije! Baje je perspektiven sodnik, vendar že ve, kako je potrebno uničiti tekmo že v kali ! Dajmo Domžale !!!
Viejo cabron
22. 04. 2015 08.22
+4
Za nogomet je dobro če se lovorike delijo med več klubi, saj tekmovanje ni zanimivo v kolikor že na začetku tekmovalne sezone veš kdo bo pobiral lovorike! Veseli me, da so Celjani sestavili dobro ekipo in kot navijač Maribor pričakujem, da bo tudi Olimpija našla v bodoče pot k vrhu, saj bomo le tako lahko gledali lepe igre. In kaj je nogomet SAMO IGRA!
Vlado Moravs
22. 04. 2015 00.19
+2
Ante...adijo v neko kmecko ligo...za kaj drugega nisi sposobn..
rambek
22. 04. 2015 00.06
+3
Paštašutar
22. 04. 2015 00.00
+2
Sm vidu prej Zahota in Darkota u slascicarni!
texranger
22. 04. 2015 18.51
+3
Maximus
21. 04. 2015 23.06
+12
Bravo Celje. Dokaz da se tudi veliki MAribor v mali Sloveniji ne more kar sprehajati od lovorike do lovorike.
Mariborrrrrrrrr
21. 04. 2015 22.25
-26
Veselite se celanari se eno tekmo morte dobiti da boste toti bogi pokal dobili drugic mb ze ma 8x pokal 9x drzavni prvak 2x liga prvakov 3x ligaevropa pa se kaj bi lahko nasteval sem nato ponosn da pa mb zdaj ni naprej sel ni katastrofa samo sinfat znamo ko negre vazno da prvenstvo dobimo pa se poveselimo maribor sampion
JAMES23
21. 04. 2015 22.49
+11
toPAresNIres
21. 04. 2015 23.23
-1
mb ima 12 naslovov državnega prvaka prijatl. toliko o tem koliko ja za tebe maribor šampion ;)
CastrumFF
21. 04. 2015 21.58
-24
Maribrcani,manj alkohola...PIJANCI! Obstaja samo ena ekipa; OLIMPIJA! Obstaja eno samo mesto; LJUBLJANA!!!
?enka
21. 04. 2015 22.22
+11
Misliš ljubljanski pašaluk ? Pa kaj so vaši športni klubi dosegli ? Vsi na robu bankrota ... Ste samo malo večje selo od Maribora, ki mu v organizacijskem smislu še dolgo niti do nohtov ne boste dosegli sami, brez da vas sponzorji filajo z denarjem. Sicer pa vse čestitke Celju, naši si niso zaslužili niti vode, frizure in tatooji pač ne dajejo golov ...
21. 04. 2015 22.26
-4
Maximus
21. 04. 2015 23.05
-2
in ti si sramota za to eno ekipo in to eno mesto. u glavnem pa od takega nadimka niti ne bi več pričakoval.
?enka
22. 04. 2015 09.29
+2
To Maš, če sodiš ljudi po vzdevku, kot nadimek imenujjemo v Sloveniji, si že povedal vse o sebi ... ;)
zeleleni
21. 04. 2015 21.41
+20
korintos23
21. 04. 2015 21.05
+38
Navijam za Maribor samo bog ni kuhača, čisto prav jim bodi, hodijo zadnje cajte po igrišču kot manekeni!
+22
Maribor vztrajno pada iz oblakov na trdna tla. S tako počasno igro kot jo forsirajo nimajo možnosti proti moderni in predvsem hitri igri Domžal, Celja in Olimpije. Sicer je res, da se jim po letošnji LP pozna utrujenost in tudi motivirani niso več v domači ligi zdaj ko so okusili nogometno elito, pa vendar čedalje bolj kaže, da bo Maribor letos le stežka državni prvak.
+0
Kolk dobi sodnik za golom na tekoči račun - mislim, tako uradno, od Nzs. Kakšen je postranski honorar, me niti ne zanima....sploh pa mi ni jasno, zakaj rabi nekaj glumit tam zadaj, jejjej....
Aleš Bezjak 1
21. 04. 2015 20.20
+4
barca17 nisem navijač olimpije ljubljano sovražim kot vsak mariborcan samo mi gre ta prepotentni klub na jetra
cocowski
21. 04. 2015 20.10
+19
mali zaho ne more igrat v super ligi tolko o kakovosti zahoja od začetke sezone in navijanje da bo on igral za portugal ; ) mah tam takšne zahote dajejo na ladjo pa nazaj od koder so prišli tolko jih je, kaj bo on igral na portugalskem daj nehite že s tem! pač ma očeta ki je na vodilni funkciji in mali ima prednost pred volašem ki je doktor za njega in mora sedet! če bi zlatko imel jajca bi tako naredo kot oče kopitar ko je mlajšega sina doma pustil za olimpijske to je to bi rekel človek pa mu je sin!!!!! glede drugih pa itak bzv ibraimi ne ve kje igra, obramba je slabša od kadetov, sredina pa tako tako! daj zaho 2,3 milione pa nakupi nekaj kaj boš šel z užitkom gledat ne pa nekaj kar si ne žoge štopat pa domače povedano pa 5-8 podaj skupaj sestavit
PD00X
22. 04. 2015 01.03
+3
Saj ate Zaho je pa bil eden od največjih talentov , samo je bil pa tudi eden od najbolj pokvarjenih in najbolj barabinskih Slo nogometašev vseh časov . Je nategnil olimpiakos za 10 mil . pa je igral samo 10 tekem potem so ga pa
PD00X
22. 04. 2015 01.23
+6
Pardon nadaljujem ,ker je prekinilo ....za olimpyacos je igral samo 14 . tekem potem so mu pa v manj kot enem letu prekinili pogodbo zaradi njegovih barabinskih izpadov in zato ker se je skregal s trenerjem . Nato je isto ponovil v Valenciji , ker je tudi dobil nogo v rit manj kot v enem letu . Isto se je pa skregal potem s Katancem in zrušil celo zlato Slo. nogometno generacijo in to Katancu v zahvalo , ker ga je vsa ta leta podpiral in forsiral v reprezentanco , kljub temu , da v svojih klubih sploh ni smel igrati , ker je bil suspendiran zaradi svojih barabinskih izpadov . Pa ne pišite več , da je Zlatkov transer drugi največji , ker to sploh ni res , zato ker od tega transerja še eno tretino ni dobil , saj je igral za Olympiakos samo 14. tekem , potem so mu pa predčasno , pred iztekom enega leta , zaradi njegovih barabiskih izpadov prekinili pogodbo .