Gorica boljša od Aluminija

Nogometaši Aluminija iz Kidričevega so v 23. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Gorici z 1:3. Celje je bilo boljše od Mure s 4:0, Koper in Rudar iz Velenja pa sta se razšla brez zmagovalca (2:2).

Nogometaši iz Kidričevega so na drugi spomladanski tekmi doživeli še drugi poraz. Po gladkem porazu v Velenju je Aluminij tokrat ostal praznih rok na razmočeni domači zelenici, na kateri so se bolje znašli Novogoričani. Ti so se s sedmo zmago povzpeli na šesto mesto, Aluminij, ki je zadnjih 20 minut igral z igralcem manj, pa po 14. porazu ostaja predzadnji.

Maribor - Luka Koper - 1

Koprčani so proti Rudarju iztržili točko. (Foto: Damjan Žibert)

Koper iztržil točko

Koprčani so tudi na drugi spomladanski tekmi igrali neodločeno. Potem ko so točko osvojili v prejšnjem krogu v Domžalah, so tokrat pred domačimi navijači enak izkupiček odnesli v dvoboju z velenjskim Rudarjem. Ta je ves drugi polčas igral z igralcem manj, a na koncu le vpisal novo točko, s katero se je še malce oddaljil od mest, ki vodita v boj za obstanek. Koprčani so se z osmim remijem v sezoni utrdili na četrtem mestu.

Nikola Ivanović

Celjani so vknjižili tri točke na tekmi proti Muri 05. (Foto: Damjan Žibert)

Celjani so se znesli nad Muro

Celjski nogometaši so po remiju na uvodni tekmi spomladanskega dela proti Gorici v statistiko vpisali nove tri točke za zmago nad Muro. Junak tekme je bil Benjamin Verbič z dvema zadetkoma. Natančna sta bila še Andraž Žurej in Sebastjan Gobec. Celjani s 33 točkami ostajajo na petem mestu, Mura pa je s 17 točkami zadnja.

Celje - Mura 05 4:0 (2:0)
Luka Koper - Rudar Velenje 2:2 (1:1)
Aluminij - Gorica 1:3 (0:1)