Chelsea kot prvi na kolena spravil Manchester City

London, 12. 12. 2011 22.31 |

Nogometaši Chelseaja so v 15. krogu Premier League kot prvi v domačem prvenstvu v tej sezoni ugnali Manchester City (2:1). Gostje so povedli že v 2. minuti, nato pa sta Raul Meireles in Frank Lampard poskrbela za preobrat.

Didier Drogba in Raul Meireles sta se tako veselila izenačujočega gola.
Didier Drogba in Raul Meireles sta se tako veselila izenačujočega gola. FOTO: Reuters

Derbi na stadionu Stamford Bridge se ni začel niti približno po željah domačih navijačev. Že v drugi minuti je namreč Sergio Agüero lepo zaposlil Maria Balotellija, ta se je najprej otresel Branislava Ivanovića, nato preigral še vratarja Petra Čecha in brez večjih težav zatresel prazno mrežo. Varovanci Andrea Villasa-Boasa se nekaj minut niso uspeli pobrati po šoku, na njihovo srečo pa gostje iz Manchestra niso uspeli doseči drugega gola. Londončani so nato počasi le začeli graditi svojo igro, posledica česar je bila tudi akcija iz 34. minute. Na desni strani se je Daniel Sturridge lepo otresel Gaela Clichyja, podal v sredino, kjer je Raul Meireles brez večjih težav poslal žogo za hrbet čuvaja mreže Cityja Joa Harta.

Tudi v drugem polčasu se slika na terenu ni bistveno spremenila. Gostitelji so imeli še več od igre, četa trenerja Roberta Mancinija pa je bila osredotočena predvsem na protinapade. V 58. minuti so gostje ostali z igralcem manj na igrišču. Zaradi prekrška nad Ramiresem si je namreč Clichy prislužil drugi rumeni karton in posledično predčasni odhod pod prho. Chelsea je tako dobil še večji zagon in se še odločneje podal v lov za zmago. City se je uspešno branil vse do 82. minute. Takrat si je napako privoščil branilec Joleon Lescott, ki je strel zelo razpoloženega Sturridgea ustavil z roko. Strel z bele točke je uspešno izvedel rezervist Frank Lampard, ki je zgolj 10 minut prej vstopil v igro. Gostje so nato, kljub igralcu manj, poskušali priti do izenačenja, a resnejše priložnosti si niso uspeli priigrati in so se morali prvič v tej sezoni v domačem prvenstvu sprijazniti z grenkobo poraza.

Chelsea – Manchester City 2:1 (1:1)
Meireles (34.), Lampard (83./11-m); Balotelli (2.)

KOMENTARJI (94)

ChampionsLeague17
14. 12. 2011 00.44
-5
če bi igrali do konca 11:11 igralcev bi zmagal ManCity vsaj 3:0 ker je enostavno premočn za vse klube pa čeprav ne navijam za Šiti vam pa povem da je Čelsi pod srečno zvezdo zmago da "sploh " zmagu ,zmagal so samo zarad enga penala in še to je skoraj branu ..
+7
Odlična predstava!!! Man city je dominiru sam prvih 20 min., pol pa ni blo do konca tekme niti ene prave šanse za njih! Didi je pa itak car, tm na koncu med 4 igralci 4 min. držu žogo, hehe LEGENDA...
London?an
13. 12. 2011 16.20
+5
South-west London 4 ever !! Iz srca privoščim še Arsenalu, da premagajo te ambiciozne meščane.
wnBw
13. 12. 2011 15.19
+5
edini car v cityju mi je balloteli,..drgač pa me veseli, zasluženo je chelsea zmaguz, city pa tak igral večinoma bunker. city bil bolši v prvih 20 minutah, ostalo chelsea za korak boljši. bili so boljši tudi pred tistih rdečem kartonu chlichyja. cchelsea itak forever, če pa chelseju slučajno ne uspe, pa upam samo da city ni prvak! KTBFFH!<33
+3
upam, da res. pa ne zato, ker bi imel karkoli proti Cityju, ampak ker bi nas to se bolj priblizalo vrhu!
Tofi1899
13. 12. 2011 14.32
-15
In kako komenterate na nedosojen penal v korist citiya, ko je biu rezultat še 1:0 za city ?. Tam bi blo potem 2:0 in bi se tekma čist drugač odvila, zdej pa kar je je. Je pa res, da je chelsea v 2. polčasu zelo dobro oddigral in zasluženo prišel do zmage.
Hachi
13. 12. 2011 14.43
+16
in ce bi Yaya dobil rdecega za namerno brco (po tem, ko je storil prekrsek) in focn Mati?pa se kar precej nesojenega je bilo na tekmi, za ene in za druge. ko pa se ze ravno oglasas, kako je kaj z ofsajdom za vodstvo 2-1 proti Realu? bil je namrec za kaksna 2 metra? s tem se obremenjuj, pa lep pozdrav v Barcelono, upam, da se kmalu srecamo, nasih 11 proti vasim 14-im ;D
neko99
+6
dada taprav se oglaša dej si še enkat pogle polfinale chelsea barca 2008
wnBw
13. 12. 2011 15.36
+7
toure bi mogu bit učer izklučen že v prvem, ali pa vsaj v 2. polčasu, ampak ni dobil niti rumenega. tak da ..
MANCHESTER UNITED &lt;3
13. 12. 2011 13.37
+2
to to to, zdej je lepo untied 2 točki za city-jem!!!
Grega2288
13. 12. 2011 11.28
-19
Še dobr da so spet bli sodniki na čelzijevi strani, United zaostaja samo za 2 točki!
Hachi
13. 12. 2011 11.24
+14
koncno se je zacelo igrati bolj odgovorno. predvsem gre za odlicno igro Oriola, ki kljub svojim letom igra vrhunsko na defenzivnem veznem. vceraj se je poznalo, da je bil na desnem boku spet Bosingwa, ki je se enkrat dokazal, da ni kos igranju na tako visokem nivoju. na sreco sta ga nekajkrat resila Brane in Terry. Ramires je itak garac do zadnjega atoma moci. Resda je Drogba bil manj viden skozi celotno tekmo, pa vendar je on tisti, na katerega se ekipa lahko za nese in to se je videlo v zadnjih minutah, ko je prakticno od 88. minute sam drzal zogo in v obup spravljal Cityjeve igralce. Kapo dol fantom za predstavo. Bi pa pri Cityju pohvalil Aguera, Silvo in seveda Balotellija, ki je ne samo z golom in igro vceraj se enkrat vec dokazal, da je vrhunski igralec, ampak da je celotno tekmo ostal prakticno najbolj miren sinjemodri! na koncu je celo on bil tisti, ki je ob zamenjavi cestital Sturridgu! ce bo tako napredoval tudi z obnasanjem, ga caka res blesteca prihodnost! Chelsea pa vseeno potrebuje se enega CB, da se lahko Ivanovic prestavi na bok, enega vezista ali krilo, ker Sturridge in Mata ne bosta mogla sama na krilih sama celotne sezone odigrati in morda enega AMC, ker ob kaksni poskodbi Ramiresa, bo tam nastala ogromna praznina! Vse pohvale spodnjim komentatorjem Uniteda in ostalim, ki so dovolj kultivirani, da cenijo dobro igro in prenesejo kancek objektivnosti ( mlad3n, sabi17, SlavaPerunu, Mufc10,Galius, ...), vsi ostali (tudi otrocji navijaci Chelseaja) pa se malo zamislite. ce si navijac, navijaj za svoj klub, ne pa zalit ostalih klubov. Vsak klub si zasluzi spostovanje in prav tako navijaci!
leonidas15
13. 12. 2011 13.55
+4
mislim da v vezi chelsea ne potrebuje nobenega ker moreš vedet da se bo vrnu še Essien,ki lahko igra ravno tako na CDM ali CM in bo zagotovo imel prednost pred Orielom in če se slučajno poškodujeta Ramires in Essien je tukaj Mcechran,ki je tudi najmanj toliko talentiran kot Romeu.Drogba pa je odlično zapiral prostor v obrambi!
santi10
13. 12. 2011 11.19
-18
ej a to sam men al mogoce se komu lampard ni bil nikol nc posebnega?
Grega2288
13. 12. 2011 11.30
+16
Vedno je biu bolši od gerrarda! Potemtakem nista oba nič posebnga? Sem United fan, ampak lampardu kapo dol, člouk je res odličen! to dela west ham šola!
santi10
13. 12. 2011 11.56
-14
nevem no men je bil gerrard vedno bog , pri lampardu pa razn 11m in kksnga prostega strela nism vidu.
Sachsonia
13. 12. 2011 12.59
+7
Aja potem pa odpri oči pa preštudiraj še 1x: Gerrard 558 tekem in 141 golov LAMPARD 530 tekem in 178 golov od tega jih je 39 zdel z 11 metrov
santi10
13. 12. 2011 13.32
-6
dobr vsak ma svoj pogled in svoje mnenje.mene osebno ni nikol prepricu z igro, za statistiko golov ne recem ampak to ni vse,,mam raje gerarda v ekipi kot lamparda:)
Grega2288
13. 12. 2011 17.12
-1
30sectom
13. 12. 2011 20.40
+0
Lampard je dajal take gole pa take podaje da jih Gerrard še sanjal ni!!!!! Nimam nč prot Gerrardu ker je tut on legenda sam kar je pa Lampard delav do lanske sezone pa ni še nihče!!!!! Za moje pojme najbolši igralc sredine na svetu