Slovo Interja in Seville, preobrat Arsenala, Benfica z mojstrovinama v podaljšku strla Dinamo

Kijev, 14. 03. 2019 23.41 |

Znani so prvi trije udeleženci četrtfinala nogometne lige Evropa. To so Chelsea, Napoli in Valencia. Londončani so na povratni tekmi osmine finala v gosteh premagali kijevski Dinamo s 5:0 in napredovali s skupnim izidom 8:0. Verbič za domačine zaradi bolezni ni nastopil. Presenetljiv izpad Interja, Arsenal do popolnega preobrata.

Londončane, ki so prvo tekmo dobili s 3:0, je v vodstvo povedel Olivier Giroud v peti minuti. Francoski napadalec je podvojil prednost Londončanov v 33. minuti, na 3:0 pa je povišal Marcos Alonso v 45. minuti.

Giroud (levo) se je podpisal pod tri zadetke Chelseaja.
Giroud (levo) se je podpisal pod tri zadetke Chelseaja. FOTO: AP

V 51. minuti so gostitelji, pri katerih Verbič zaradi bolezni ni igral, med drugim zadeli vratnico, pa tudi mrežo, a iz prepovedanega položaja. V 59. minuti je Giroud dosegel še svoj tretji zadetek na tekmi, Alonso je zatem nevarno sprožil, Denis Bojko pa je žogo odbil v okvir vrat. V 78. minuti pa so Angleži dosegli peti gol na tekmi, med strelce se je vpisal komaj 18-letni vezist Callum Hudson-Odoi. Napredoval je tudi Napoli, ki je prvo tekmo proti Salzburgu dobil s 3:0, danes pa je v Avstriji izgubil z 1:3. Prvi gol za Salzburg je dosegel izraelski reprezentant Munas Dabbur, ki ga bo 21. marca na prvi kvalifikacijski tekmi za EP 2020 od blizu spoznala tudi slovenska reprezentanca.

Valencia si je četrtfinale zagotovila v boju s Krasnodarjem, doma je zmagala z 2:1, v gosteh pa igrala 1:1. Gol, ki je Špance popeljal naprej, je v četrti minuti sodniškega dodatka dosegel Goncalo Guedes.

Nogometaši Interja so na povratni tekmi osmine finala lige Evropa doma izgubili z Eintrachtom iz Frankfurta z 0:1. Ker se je prva tekma na nemških tleh zaključila z 0:0, se je moral tako slovenski vratar Samir Handanović z nerazzurri posloviti od evropskega tekmovanja. Odločilni zadetek za Frankfurt je dosegel srbski napadalec Luka Jović.

Jović je takole matiral Handanovića.
Jović je takole matiral Handanovića. FOTO: AP

Nogometaši Arsenala so na domačem Emiratesu proti Rennesu pripravili popoln preobrat, potem ko so prvo tekmo v Franciji izgubili z 1:3. Tokrat so v Londonu slavili s 3:0 in se podobno kot v osmini finala proti Bateju dokopali do napredovanja v četrtfinale. Z dvema zadetkoma je znova zablestel Pierre-Emerick Aubameyang, pri golu Ainsleyja Maitlanda-Nilesa pa se je izkazal še s podajo.

Presenetljivo je izpadla tudi španska Sevilla, ki je v zadnjih petih letih kar trikrat osvojila Ligo Evropo. Tokrat je bila že v osmini finala usodna praška Slavia. Potem ko se je prva tekma na Iberskem polotoku zaključila z 2:2, so tokrat na domačem stadionu Sinobo s 4:3 slavili nogometaši Slavie.

Nogometaši Benfice so na domačem stadionu luči po podaljšku premagali Dinamo s 3:0 in se veselili napredovanja. Redni del tekme se je zaključil z vodstvom Benfice z 1:0, tekmo v Zagrebu pa so dobili nogometaši Dinama, tako da je potnika v četrtfinale odločil podaljšek. Tam je najprej v 94. minuti s silovitim in natančnim strelom mrežo Dinama zatresel branilec Ferro, nato pa se je pod pravcato mojstrovino v 105. minuti – le minuto po izključitvi Petra Stojanovića – podpisal še en branilec, in sicer Španec Alex Grimaldo. Ta je s silovitim strelom, pravzaprav lobom, presenetil nepripravljenega Dominika Livakovića.

Salzburg - *Napoli 3:1 (1:1) 0:3
Krasnodar - *Valencia 1:1 (0:0) 1:2
Dinamo Kijev - *Chelsea 0:5 (0:3) 0:3
Inter Milano - *Eintracht Frankfurt 0:1 (0:1) 0:0
*Arsenal - Stade Rennes 3:0 (2:0) 1:3
*Villareal - Zenit St. Peterburg 2:1 (1:0) 3:1
*Slavia Praga - Sevilla 4:3 (2:2, 1:1) po podaljšku
*Benfica - Dinamo Zagreb 3:0 (1:0, 0:0) 0:1